MSI Afterburner Fan Ayarları

GeForce GTX 1660 Ti ekran kartım var benim 0 ayarlarda fan hızı 36 ve otomatikte. 0'a düşürülmüyor min. 36 Maks. 70 derece oluyor gözüküyor. Sadece oto moddan çıkarıp artırabiliyorum. Gördüğüm çoğu resimde genelde herkesin 0 derece oluyor fan hızı normal midir?
Blazing Sails denen optimizasyon özürlü bir oyunun lobisinde ekran kartı kullanımı %90'a falan çıkıyordu. Oyuna girince de düşüyordu garip bir şekilde. Oto ayarda 36 hızla çalışan fanla bu oyunu bir kaç kez oynadım bir şey olmamıştı. Bir süre sonra oyunu açarken bazende oyundayken gitmeye başladı. Bir kaç gün oynamadım bu fan olayına baktım. Fan ayarını 36'dan 50'ye yükseltip girdim sıkıntısız oynadım. Ta ki gece yatıp sabah tekrar açana kadar. Fan hızını yine aynı şekilde artırdım bu sefer arada bir yaptığı gibi ekran gitti ve PC çalışmaya devam etti. Anlam veremediğim aynı ayarlarla gece takır takır oynarken ertesi sabah ne oldu da yine ekran gitmeye başladı anlamadım. ( Oyuna girince ki ekran kartı, işlemci vs. değerler gece ile aynı olmasına rağmen sabah ekranın gitmesi sorununu yaşadım.)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    136,1 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme:
benim fan 55 ve üstünde %30 civarında çalışıyor kullanıcı ayarlı fan kullanıyordum ama fan ömrünü kısaltıyormuş sanırım o yüzden auto ya aldım

Geri
Yukarı