MSI Afterburner ile dahili ekran kartının bilgilerini görmek

Manyah

Hectopat
MSI Afterburner programını kurdum ve SA:MP'ye giriş yaptım. Dahili ekran kartı kullanımını en fazla %50'yi gördüm, hep %30larda. Ayrıca dahili ekran kartı OSD göstergesinde ekran kartı MHz değeri, sıcaklığı yok. Sadece harici ekran kartının MHz değeri, sıcaklıkları var.
WYkzF1.png

YyXD6h.png

İşlemci kullanımı ise %50lerde veya %40larda geziyor.
oymOY5.png

Sorunum MSI Afterburner programında dahili ekran kartımın MHz, sıcaklık gibi değerlerimi görememem Ve düşük GPU kullanımı.
MSI Afterburner sürümü: 4.6.2

2004 yapımı oyun. O zaman aklıma şu geliyor; eski oyunların hemen hepsi 1 ya da 2 işlemci çekirdeği kullanabiliyor. Çünkü eski kodlar çoklu çekirdeğe yayılma desteğine sahip değillerdi. Ekran görüntüsünde de işlemcinin %42'de kullanıldığını görüyorum. Böyle bir durum söz konusu olabilir. İşlemci, oyunda bütün gücünü kullanmadığı için ekran kartı da tam güçte çalışmıyordur. Ancak alınan FPS 92 görülüyor, ki fazlasıyla yeterli.

Bir oyunu oynarken performans kriteriniz oyunun akıcı bir FPS'te çalışması olmalı, işlemcinin ve ekran kartının %100'e ulaşması gerekli bir kriter değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı