Çözüldü MSI Afterburner ile OC nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Intel i3 2350M, NVIDIA GeForce GT 520M ve 4 GB RAM içeren bir laptopum var. Sanırsam overclock işlemi yapamıyorum ama MSI Afterburner ile Core Clock ve Memory Clock kısımlarını değistirebiliyorum. Bu kısımları değistirmem FPS konusunda bir işe yarar mı? Yoksa ekran kartına zarar mı verir?

vooo.PNG

Çözüm
Laptopa OC yapılması taraftarı değilim. FPS farkı olur fakat pek fazla olacağını sanmıyorum. O yüzden gereksiz zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum. OC scanner olsaydı bir ihtimal yapılabilirdi diye düşünüyorum.
Laptopa OC yapılması taraftarı değilim. FPS farkı olur fakat pek fazla olacağını sanmıyorum. O yüzden gereksiz zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum. OC scanner olsaydı bir ihtimal yapılabilirdi diye düşünüyorum.

Çözüm
Hocam bende de laptop var şahsen ben denedim gerçekten gerek yok Core'yi 130 Memory'i 600 arttırdım Max 7 FPS arttır ve 130 ile 600 çok tehlikleli rakamlar sıcaklık farkı olmadı ama.
Programı açtığımda ayarlar bu şekilde geldi. Henüz bir şeye dokunmadım '130 ile 600 çok tehlikeli rakamlar' derken ne kastettiniz? Bende ayarlar 600 ve 900 gözüküyor.

GPU, DDR3 kullanıyor bu da demek oluyor ki Memory 2'ye katlıyor. Eğer GDDR5 kullansaydı fps farkı güzel olurdu. Eğer fişe takılı kullanıyorsanız Core'yi 700 Memory'i 1000 yapabilirsiniz. En azından r7 250 ayarında olur :)

GPU, DDR3 kullanıyor bu da demek oluyor ki Memory 2'ye katlıyor. Eğer GDDR5 kullansaydı fps farkı güzel olurdu. Eğer fişe takılı kullanıyorsanız Core'yi 700 Memory'i 1000 yapabilirsiniz. En azından r7 250 ayarında olur :)
Evet fişe takılı kullanıyorum. Artırmanın herhangi bir zararı olur mu?

Programı açtığımda ayarlar bu şekilde geldi. Henüz bir şeye dokunmadım '130 ile 600 çok tehlikeli rakamlar' derken ne kastettiniz? Bende ayarlar 600 ve 900 gözüküyor.

Hocam bende de öyle ben 600'ü 130 arttırdım atıyorum bu +130 oluyor 130 arttırırsan tehlikeli.

İkisini de 100 olarak artırmayı düşünüyorum. Sıcaklık konusunda bir sıkıntı çıkar mı bu durumda?

Hocam bence Memory'i Max 350 arttırın Core'yi bence 100 arttırmayın ilk 60-80 arası arttırın sonra yük altında test edin sıcaklıklar çok yüksek değilse arttırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı