MSI Afterburner nasıl kullanılır?

umut seçgen

Centipat
MSI Gaming seri laptopumda (RTX 2060) MSI ufter burner programını yükledim. Fakat bu programla ilgili detaylı bilgi verebilcek arkadaşlar var mı? FPS artırımı için herhangi ekstra aayarlar veya herhangi bir tavsiye ettiğiniz ayar var mı? Teşekürler.

Overclock yapabilirsiniz FPS için ama gerek olacağını düşünmüyorum bence kurcalamayin. Hatta afterburnerda hicbir seye dokunmayın afterburnerla beraber yüklenen riva tuner kullanislidir oyun ici kullanim ve sicaklik degerlerini ve fps i görebilirsiniz.

ekran kartı için ince ayarlar yapmanıza olanak sunarken hem de aynı zamanda yapmış olduğunuz değişikliklerin benchmark’ini görmenizi veya kullanım değerlerine ulaşmanıza yardımcı oluyor.

İlaveten MSI Afterburner sayesinde oyun içerisinde FPS oranını ekran üzerinde görüntüleyebiliyor

yazılım ve oyun içerisinden anlık ekran görüntüsü veya video kaydı işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. (bu bence çok iyi bir şey)

son olarak
Yazılım doğrudan overclock işlemi görebildiği ve donanımlara etki edebildiği için son derece dikkatli kullanılması gerekiliyor. Anlamadığınız değerler hakkında mutlaka önceden araştırma yapmanız ve değerin mantığını anladıktan sonra değişim işlemi yapmanız gerekir. Aksi takdirde donanımınıza ve bilgisayarınıza kalıcı hasarlar verebilecek girişimlerde bulunabilirsiniz.
Overclock yapabilirsiniz FPS için ama gerek olacağını düşünmüyorum bence kurcalamayin. Hatta afterburnerda hicbir seye dokunmayın afterburnerla beraber yüklenen riva tuner kullanislidir oyun ici kullanim ve sicaklik degerlerini ve fps i görebilirsiniz.
aynı anda attık😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı