MSI Afterburner Power limit nedir?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımın daha az güç tüketmesini istiyorum. Sıcaklık sorunum var ve bunu biraz olsun düşürmek istiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limiti arttırmak mı gerekli yoksa azaltmak mı lazım? Ve bu ayarı yapınca performans düşüşü olur mu? Olursa ne kadar olur?

Arkadaşlar bilgisayarımın daha az güç tüketmesini istiyorum. Sıcaklık sorunum var ve bunu biraz olsun düşürmek istiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limiti arttırmak mı gerekli yoksa azaltmak mı lazım? Ve bu ayarı yapınca performans düşüşü olur mu? Olursa ne kadar olur?
Power limitini düşürürseniz bileşenlere yeterli güç gitmeyebilir. Onun yerine fan takviyesi yapmak, kasayı hava alan biryere taşımak daha iyi olacaktır.

Power limitini düşürürseniz bileşenlere yeterli güç gitmeyebilir. Onun yerine fan takviyesi yapmak, kasayı hava alan bir yere taşımak daha iyi olacaktır.

Peki voltaj düşürme işlemi yaparak sıcaklığı düşürebilir miyim? ASUS Dual RX580 kullanıyorum. deli gibi voltaj çekiyor ve ekran kartı ısınıyor.

Voltaj değerlerine bence pek karışmayın :)
Peki voltaj düşürme işlemi yaparak sıcaklığı düşürebilir miyim? ASUS Dual RX580 kullanıyorum. deli gibi voltaj çekiyor ve ekran kartı ısınıyor.

Ekran kartındaki güç limitinin sınırı o. Eğer ki stok limitin altına düşürürseniz kartınız daha aç güç çekecek ama çekirdek ve bellek frekansları düşecek, bu da performans kaybı demek. Overclock yapıyorsanız işinize yarayacak bir ayar, çünkü kartın çekeceği gücü kısıtlıyor.

Geri
Yukarı