MSI Afterburner Power limit nedir?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımın daha az güç tüketmesini istiyorum. Sıcaklık sorunum var ve bunu biraz olsun düşürmek istiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limiti arttırmak mı gerekli yoksa azaltmak mı lazım? Ve bu ayarı yapınca performans düşüşü olur mu? Olursa ne kadar olur?

Hocam aynı modeli kullanıyorum, daha bugün MSI Afterburner üzerinden undervolt işlemi yaptım ve ortalama 10 derece kadar düşüş oldu, MSI Afterburner üzerinden voltaj değerini -100 ayarlayarak başlayın. Eğer bir crash alırsan oyundan atma donma değeri -90'a çek, eğer bir daha alırsan -80 böyle devam et eğer -100'deyken almazsan -110 olarak dene ne kadar azaltırsan o kadar iyi ama crash yememek önemli. Altta kendi ayarlarım var normalde 1360 olan MHz değerini 1300'de kullanıyorum ancak böyle stabil çalıştı. Undervolt sabır isteyen bir işlem doğru değeri bulana kadar devam edinEki Görüntüle 600696

Hocam Core voltage yeri açık değil nasıl açabilirim?

Hocam Core voltajını düşürmek ne işe yarar? Bir zararı var mıdır?
GTA V'de crash yiyorum. Ekran kartı voltajını 1160'dan 1050'ye düşürmüştüm.

Hocam öncelikle ekran kartınız nedir? Eğer çok fazla güç tüketmiyorsa çok gerekli değil. Voltaj düşürmek ekran kartının daha az güç tüketmesini dolayısıyla daha az ısınması sağlar zararı yoktur diye biliyorum. Eğer crash yediyseniz -90 la deneyebilirsiniz gene yerseniz -80 le deneyin doğru değeri bulduğunuzda bu sefer az az MHz düşürerek voltaj değerini daha da düşürmeyi deneyebilirsiniz

Geri
Yukarı