MSI Afterburner sıcaklık değerini yanlış gösterebilir mi?

SHOCK00

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce 2. el bir RX 570 aldım anlaşılan mining çıkması bir karttı çünkü farklı bir VBIOS modlanmıştı ben de sapphir e bir destek maili yolladım ve orijinal VBIOS'u alıp modladım. Sistem darboğaz yapmasın diye işlemcimi de değiştirmiştim haliyle PSU'u da değiştirdim ancak Rampage'in RPM-500-80P modelini Rampage'in kötü ününü bilmeden aldım. Bilgisayar uzun süre kapalı kalınca açılmıyor(uzun süreden kastım 1 gün veya 12 saat) oyunların ortasında 70-80 derecelerde ekranı kapatıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyordu dün aynı sorun dün de oldu 77 derecede ekran kapandı ve şans eseri kartın ne kadar güç çektiğini de AMD driverından gördüm 128W güç çekiyordu bilgisayarı yeniden başlattığımda driver silinmişti (ekran kapandığında bilgisayarı yeniden başlatıyorum bazen drriver siliniyor bazen silinmiyor) driverı yeniden yükledim ve hata bildirimi aldım "GPU'nuz sıcaklık eşiği sınırını aştı" 77 nasıl sınır olabilirdi ki ya Afterburner sıcaklık değerini yanlış gösteriyordu ya da bilmediğim donanımsal bir sorun var yardımcı olabilir misiniz?

Kartın 74 dereceden sonra frekans kısması 85 dereceye kadar çalışması lazım.

Sizde 2 ayrı sorun görünüyor, biri kartın ısısı diğeri karta yeterli güç sağlanamaması, karta termal bakım yapıp ısıyı biraz düşürüp, sonra güç sorunu için test yapmak gerekiyor.

Güç sorunu soket gevşekliği, kartın slota tam oturmaması, PSU arızası veya yetersizliğinden olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı