MSI Afterburner'dan fan hızını 25 yaptım

Arda124

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ekran kartım 50 derecelerde dolanıyordu boştayken bende bir sorun var mı diye düşündüm. Techtopat sosyalden konulara baktım bir kişininde böyleymiş biri fanlar ekran kartı 60 dereceye gelince fanlar döner demiş o yüzden fan hızını %30'a çekebilirsin demiş. Bende MSI Afterburner programından fan Speed'i 25 yaptım. Minecraft'da şu an 41 derece de takılıyor yani ben bu ayarı yapsam ekran kartına bir şey olur mu?

Arkadaşlar merhaba ekran kartım 50 derecelerde dolanıyordu boştayken bende bir sorun var mı diye düşündüm. Techtopat sosyalden konulara baktım bir kişininde böyleymiş biri fanlar ekran kartı 60 dereceye gelince fanlar döner demiş o yüzden fan hızını %30'a çekebilirsin demiş. Bende MSI Afterburner programından fan Speed'i 25 yaptım. Minecraft'da şu an 41 derece de takılıyor yani ben bu ayarı yapsam ekran kartına bir şey olur mu?
Fan hızını fazla yaparsan ömrü kısalacaktır.

Boşta yüksek sıcaklıkta çalışacağına %20 civarı fan hızında 40 derecede çalışması daha mantıklı. Fanların düşük devirde çalışması ekran kartının ömrünü filan bitirmez. Eskiden ekran kartı fanları sürekli çalışırdı. Hiç de problem çıkmazdı. Yine çıkmaz, için rahat olsun.

Boşta yüksek sıcaklıkta çalışacağına %20 civarı fan hızında 40 derecede çalışması daha mantıklı. Fanların düşük devirde çalışması ekran kartının ömrünü falan bitirmez. Eskiden ekran kartı fanları sürekli çalışırdı. Hiç de problem çıkmazdı. Yine çıkmaz, için rahat olsun.

Hocam size güvenip o zaman en düşük seviye olan 25'e alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı