MSI Alpha 15 A4DEK-018XTR fiyatına değer mi?

Evet hocam. Yeni nesil pilleri %100 doldurmak ve tamamen boşaltmak ömrünü kısaltıyor. Telefonlarda da yeni nesil laptoplarda da şarjda %20 altına düşülmemesi %80 üzerine çıkılmamasını öneririm.

Tamamdır hocam, sonuçları paylaşırsınız.

Hocam henüz oyuna girmedim fakat bilgisayarda biraz yavaşlık seziyorum anormal geliyor şu an durum TW versem baglanabılır mısın?

Hocam köydeyim ve mobildeyim. Yarın ilçede olurum muhtemelen. Sorun devam ederse bakabiliriz.

Görev yöneticisi – performans kısmından kullanım değerlerine bakın
Dragon Center üzerinden fan devri ve sıcaklıklara bakın
Yapmadıysanız eğer Masaüstü» Sağ tık» Görüntü ayarları» Gelişmiş Görüntü Ayarları(Böyle olması lazım sanırım) kısmından Hz değerini 144 yapın.

Hocam köydeyim ve mobildeyim. Yarın ilçede olurum muhtemelen. Sorun devam ederse bakabiliriz.

Görev yöneticisi – performans kısmından kullanım değerlerine bakın.
Dragon Center üzerinden fan devri ve sıcaklıklara bakın.
Yapmadıysanız eğer masaüstü» sağ tık» görüntü ayarları» gelişmiş görüntü ayarları(böyle olması lazım sanırım) kısmından Hz değerini 144 yapın.

Hocam işlemci çok az devreye giriyor tek fan 2700 RPM hızda çalışıyor şu an.

Performans konusunda Dragon Center üzerinden Extreme Performans moduna alın. Game Mode açın. Pil kısmından yüksek performans seçin. Yine Dragon Center üzerinden pil şarjını %80 e sınırlamanızı öneririm. Windows üzerinden oyun modunu açın. Radeon ayarlarından FreeSync açın, orada bir çok ayarın ne işe yaradığı fareyi soru işareti üzerine getirirseniz yazar. Kendinize göre ayarlamalar yapın. Videoda canlı modu öneririm. Bunun dışında çok da bir şey yapmaya gerek yok.
Dragon centerda pil nerede sınırlandırılıuyor ? göremedim.

Dragon centerda pil nerede sınırlandırılıuyor ? göremedim.
Hocam araçlar(alet çantası simgesi) kısmından olması lazım. Sol kısımdaydı.

Hocam işlemci çok az devreye giriyor tek fan 2700 RPM hızda çalışıyor şu an.
Turbo fan modunu açıp kontrol eder misiniz hocam, iki fan da dönüyor mu, kaç devirde dönüyorlar? Windows üzerinden Hz ayarını yapmadıysanız da yavaş gelebilir.

Edit: Bilgisayarın açılması kaç saniye sürüyor? Bir de yeniden başlatma testi yapar mısınız?
Açılma 9, yeniden başlatma 20 saniye sürüyordu bende.

Hocam araçlar(alet çantası simgesi) kısmından olması lazım. Sol kısımdaydı.

Turbo fan modunu açıp kontrol eder misiniz hocam, iki fan da dönüyor mu, kaç devirde dönüyorlar? Windows üzerinden Hz ayarını yapmadıysanız da yavaş gelebilir.

Edit: Bilgisayarın açılması kaç saniye sürüyor? Bir de yeniden başlatma testi yapar mısınız?
Açılma 9, yeniden başlatma 20 saniye sürüyordu bende.

Hocam dediğiniz ayarları yaparak kullandım bilgisayar harika Valorant Full ayarlarda 70 derece Üstüne çıkmadı ve 95-135 arası FPS aralığında gidip geldi şarj beklentim biraz daha fazlaydı ekran konusunda ise kotu ekrandan geçtiğim içindir belki ama beğendim iyi ki almışım.

Hocam dediğiniz ayarları yaparak kullandım bilgisayar harika Valorant Full ayarlarda 70 derece Üstüne çıkmadı ve 95-135 arası FPS aralığında gidip geldi şarj beklentim biraz daha fazlaydı ekran konusunda ise kotu ekrandan geçtiğim içindir belki ama beğendim iyi ki almışım.
Sevindim hocam, güle güle kullanın. Çift kanal ram ile Valorantta +30/40 fps çok rahat alırsınız. Şarj konusunda vaktiniz varsa eğer bilgisayarı kullanmadığınız bir zaman pil kalibrasyonu öneririm. En azından %20 seviyesine kadar kullanıp tekrar doldurun. Bir iki döngü sonrası pil tam performansını verecektir. Bu durumda pilde kullanıp ne kadar tatmin edici olduğunu burada tekrar paylaşırsınız. HD bir panele göre piksel yoğunluğu fazla ve IPS olduğu için ne kadar renk gamutu düşük denilse de eski bir cihazdan sonra gayet iyi geliyor. Daha önce konuştuğumuzda ekran konusunda beklediğim gibi bir yorum oldu. Sorun yaşamanız durumunda yine buradan ulaşabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Sevindim hocam, güle güle kullanın. Çift kanal ram ile Valorantta +30/40 fps çok rahat alırsınız. Şarj konusunda vaktiniz varsa eğer bilgisayarı kullanmadığınız bir zaman pil kalibrasyonu öneririm. En azından %20 seviyesine kadar kullanıp tekrar doldurun. Bir iki döngü sonrası pil tam performansını verecektir. Bu durumda pilde kullanıp ne kadar tatmin edici olduğunu burada tekrar paylaşırsınız. HD bir panele göre piksel yoğunluğu fazla ve IPS olduğu için ne kadar renk gamutu düşük denilse de eski bir cihazdan sonra gayet iyi geliyor. Daha önce konuştuğumuzda ekran konusunda beklediğim gibi bir yorum oldu. Sorun yaşamanız durumunda yine buradan ulaşabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
hocam ekranı test etmenin yolu nedir ölü piksel konusunda gözle görülür bir sıkıntı yok ama test edebileceğim bir uygulama vs varmı

hocam ekranı test etmenin yolu nedir ölü piksel konusunda gözle görülür bir sıkıntı yok ama test edebileceğim bir uygulama vs varmı
Hocam Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın! bu adresten bakabilirsiniz. Testi tam ekranda gerçekleştirin. Varsa eğer özellikle siyah renkte daha belirgin olur. Karanlık bir ortamda %100 parlaklık düzeyinde test edin. Ben bugün aldım Alpha 17'yi. Ekranda sıkıntı yok, çok az bi ışık sızması var. İyi ki daha öncekileri göndermişim diyorum bu konuda. Lanet bi internet var henüz oyun yükleyemedim ama problem yok gibi görünüyor şimdilik.

Hocam Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın! bu adresten bakabilirsiniz. Testi tam ekranda gerçekleştirin. Varsa eğer özellikle siyah renkte daha belirgin olur. Karanlık bir ortamda %100 parlaklık düzeyinde test edin. Ben bugün aldım Alpha 17'yi. Ekranda sıkıntı yok, çok az bi ışık sızması var. İyi ki daha öncekileri göndermişim diyorum bu konuda. Lanet bi internet var henüz oyun yükleyemedim ama problem yok gibi görünüyor şimdilik.
Hayırlı olsun hocam.Ben hala alamadım kargocu evi bulamıyor.

Geri
Yukarı