MSI Alpha 15 A4DEK-018XTR Oyun ve Isı Performansı Nasıldır?

Birkaç saat önce konu açmıştım laptop önerisi için. MSI'ı önceden kullandığım için sürekli ilgimi bu model çekti. Kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Ben bu cihazı genel olarak oyun ve film için alıyorum. Oyunlarda genel olarak aldığınız performans nasıldı? Ekranı TN panel sanırım size negatif bir etkisi oldu mu? Ve herhangi bir işinizi yaparken ısınma sorunu yaşadınız mı? Sitesinde belirtilen performansı verebiliyor mu? AMD'nin oyunlara olan senkronizasyonunda NVIDIA aradığınız zamanlar oldu mu? Ve bildiğiniz üzere 8 GB belleğe sahip bu cihaz. Ben 8 GB RAM ve 1 TB HDD takviyesi yapmak istiyorum. HDD takviyesi yapabiliyor muyuz? Yapabiliyorsak cihazı açtığımızdan mütevellit garantide sorun oluyor mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Fazla soru sorduğum için kusuruma bakmayın, çok fazla bilgi sahibi değilim sayenizde bilgi edinmeye çalışıyorum.

Eski laptop ekranından geçtiğim için gelişme var bile diyebilirim ekran için. Isınma sorunu kesinlikle yok, vadedilen performansı hayda hayda veriyor. Şahsen ben aramadım NVIDIA'yı, ama oyundan oyuna değişir. M.2 SSD takviyesi yapabilirsiniz, HDD slotu yok maalesef. Bütçe el veriyorsa Alpha 17 alınız, hem ekran büyük hem de soğutma daha kuvvetli.

Eski laptop ekranından geçtiğim için gelişme var bile diyebilirim ekran için. Isınma sorunu kesinlikle yok, vadedilen performansı hayda hayda veriyor. Şahsen ben aramadım NVIDIA'yı, ama oyundan oyuna değişir. M.2 SSD takviyesi yapabilirsiniz, HDD slotu yok maalesef. Bütçe el veriyorsa Alpha 17 alınız, hem ekran büyük hem de soğutma daha kuvvetli.
şahsen bu kadar methedilmesini beklemiyordum. o zaman ben Alpha 17 sürümünde geçiyorum allahın izniyle. teşekkür ederim herkese yorum için. umarım aldıktan sonra da sorunlarda yardımcı olursunuz.

@Ryukly siparişi verdim ben cihazın fakat nette alt kısmına dair bir görsel bulamadım altında hava çıkışı varsa harici soğutma platformu alacağım. sen kullanıyor musun?

Bu kasa Alpha 17

IMG_20210514_022605.jpg

Bu kasa(mesh) Alpha 15

IMG_20210514_022707.png

Alpha 15 3 hava çıkışlı, Alpha 17 4 hava çıkışlı.

Hocam bir süre kullanın, deneyimleyin. Çok ısı problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Kullandıktan sonra duruma göre soğutucu alırsınız. Ben sadece arka kısmına kitap koyuyorum(hem eski laptoptan alıştım hafif eğimli durmasına, hem de bi tık hava alsın diye) sorun yaşamadım.

@Ryukly siparişi verdim ben cihazın fakat nette alt kısmına dair bir görsel bulamadım altında hava çıkışı varsa harici soğutma platformu alacağım. sen kullanıyor musun?
Isı problemi yok zaten ama ben mining'e koyduğum için laptopu Deep Cool U PAL 140X140X15mm USB Port Notebook Stand ve Soğutucu şundan aldım. 6-7 derece kadar etki etti.

Ekleme : Alpha 15'in kasası 17'den farklı eğer 17 aldıysanız soğutucu boşa almayın alt kasası delikleri 15 gibi olmadığı için çok etkilemeyecektir. 17'de bu yüzden 4 hava çıkışı var.

Ne kadara aldınız ?
12.659 TL idi GPNteknoloji'de sanırım şu an stokları tükenmiş.
Bu kasa Alpha 17

Eki Görüntüle 1022550

Bu kasa(mesh) Alpha 15

Eki Görüntüle 1022551

Alpha 15 3 hava çıkışlı, Alpha 17 4 hava çıkışlı.

Hocam bir süre kullanın, deneyimleyin. Çok ısı problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Kullandıktan sonra duruma göre soğutucu alırsınız. Ben sadece arka kısmına kitap koyuyorum(hem eski laptoptan alıştım hafif eğimli durmasına, hem de bi tık hava alsın diye) sorun yaşamadım.
Teşekkür ederim. Ben de eğimi sevmiyorum pek o zaman da klavyeye ihtiyacım olacak. Sağ olun.
Isı problemi yok zaten ama ben mining'e koyduğum için laptopu Deep Cool U PAL 140X140X15mm USB Port Notebook Stand ve Soğutucu şundan aldım. 6-7 derece kadar etki etti.

Ekleme : Alpha 15'in kasası 17'den farklı eğer 17 aldıysanız soğutucu boşa almayın alt kasası delikleri 15 gibi olmadığı için çok etkilemeyecektir. 17'de bu yüzden 4 hava çıkışı var.
17 aldım. Forumda başka bir yazıda bir arkadaş Discord ve tarayıcı açıkken 45-50 celsius yazmış sanırım o yüzden bi an tereddüt etmedim değil fakat yazılımsal bi hatası var sanırım onun. Teşekkür ederim.

17 aldım. Forumda başka bir yazıda bir arkadaş Discord ve tarayıcı açıkken 45-50 celsius yazmış sanırım o yüzden bi an tereddüt etmedim değil fakat yazılımsal bi hatası var sanırım onun. Teşekkür ederim.
Discord ve tarayıcı açıkken bende de bu değerlerde hocam ki normal seviyeler bu değerler yazılımsal değil yani normal. :)

Geri
Yukarı