MSI Alpha 15 A4DEK pildeyken daha az FPS veriyor

Amett

Hectopat
Daha fazla  
MSI Alpha 15 A4DEK bilgisayarım var pildeyken 50-80 arası FPS veriyor çogu oyunda. Pilde degilken 100-200 arası FPS alıyorum. Bunu yeni fark ettim. FPS sorunum var sanıyordum, nihai performansa alıyorum, oyunu açıyorum, sonra tekrar girdigimde yüksek performansa düsüyor. Sizce problem nedir, nasıl çözerim? Bataryamda bir problem olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam adaptörünüz orijinal mi? Yeterli gücü verip veremediğinden şüphelendim.

Hocam adaptörünüz orijinal mi? Yeterli gücü verip veremediğinden şüphelendim.

MSI kendi verdiği adaptör laptop 2020 model ve yeni 3 4 aylık fakat 3 priz tarzı biseyey takıyorum o biraz kötü gibi o zara vermis olabilir mi?

MSI kendi verdiği adaptör laptop 2020 model ve yeni 3 4 aylık fakat 3 priz tarzı biseyey takıyorum o biraz kötü gibi o zara vermis olabilir mi?

3'lü prizlerde sorun çıkıyor bazen. Benim kasa bir ara monitör + kasaya güç yetmediği için oyuna girince kapanıyordu priz değiştirince düzeldi.

Kanser olacağım artık MSI Alpha 15 A4DEK laptopum var. Laptopum şarjda değil iken 150 FPS alıyorum şarjda ise 175-200 bir şeyler alıyordum fakat 1 ayadır falan laptopu sarja takınca 50-60 arası FPS görmeye başladım. Laptopum ısınmıyor pil ayarları nihai performasta. Baska ayarla da dediler 100 falan çektim fakat bir fark olmadı. Ne yapmam gerek? Laptop yeni, 3-4 aylık. Garantiye mi götüreyim?

Bozuk değilse garantiye vermenin bir anlamı yok öncelikle neden düşük FPS verdiğini bulmalısınız. MSI Afterburner aracılığı ile ekran kartı kullanım değerine bakınız.

Silmistim onu yükseleyip kurup size şarjda ve şarjda olmadıgı zamankı seylerini atarım benim pek bilgim yok.

Pilde iken, güç seçeneği ayarlarını performansa aldığınızdan eminseniz şu değerleri ayarlayıp tekrar deneyin: Pilde takılı iken, güç seçenekleri ayarlarına girin, işlemci güç yönetimi sekmesinin altındaki en düşük işlemci durumunu 0, en yüksek sınırı da 100 yapıp kaydedip deneyin. Eğer gene çözmez ise, bataryayı söküp sadece şarj kablosu takılı iken deneme yapın. Bataryasız sıkıntı çıkmıyor ise batarya değişimi için garantiye verebilirsiniz.

Pilde iken, güç seçeneği ayarlarını performansa aldığınızdan eminseniz şu değerleri ayarlayıp tekrar deneyin: Pilde takılı iken, güç seçenekleri ayarlarına girin, işlemci güç yönetimi sekmesinin altındaki en düşük işlemci durumunu 0, en yüksek sınırı da 100 yapıp kaydedip deneyin. Eğer gene çözmez ise, bataryayı söküp sadece şarj kablosu takılı iken deneme yapın. Bataryasız sıkıntı çıkmıyor ise batarya değişimi için garantiye verebilirsiniz.

Hepsini yaptım batarya maalesef çıkmıyor Gaming laptoplarda batarya çıkmıyor sanırım.

Hepsini yaptım batarya maalesef çıkmıyor Gaming laptoplarda batarya çıkmıyor sanırım.
Net resimler bulamadım ama bataryanın sökülememesi ilginç. Peki şarjda iken, windows ayarlarındaki güç ve uyku ayarını performansa çektiniz mi? (sizin ayar yaptığınız pil seçeneklerini demiyorum, windows ayarlarına girip güç ve uyku kısmını şarjda iken performansa çekin) Eğer bunu da yaptıysanız ve aynı hatayı alıyor iseniz, biraz bu konuya yorum gelmesini bekleyin. Birkaç gün daha bilen birileri yazmaz ise, teknik servisi arayıp konuşun. Garantiye yollayın derim.

Bozuk değilse garantiye vermenin bir anlamı yok öncelikle neden düşük FPS verdiğini bulmalısınız. MSI Afterburner aracılığı ile ekran kartı kullanım değerine
resim_2021-12-08_002941.png
resim_2021-12-08_003323.png
resim_2021-12-08_003449.png
resim_2021-12-08_003533.png
Net resimler bulamadım ama bataryanın sökülememesi ilginç. Peki şarjda iken, Windows ayarlarındaki güç ve uyku ayarını performansa çektiniz mi? (sizin ayar yaptığınız pil seçeneklerini demiyorum, Windows ayarlarına girip güç ve uyku kısmını şarjda iken performansa çekin) eğer bunu da yaptıysanız ve aynı hatayı alıyor iseniz, biraz bu konuya yorum gelmesini bekleyin. Birkaç gün daha bilen birileri yazmaz ise, teknik servisi arayıp konuşun. Garantiye yollayın derim.

İlk resimde şarjda degil FPS'im 160'larda sarja takınca FPS'im 60 kadar düsüyor 60 olsa sükretcem ayarlarımıda gösterdim sorunun ne olabilecegi hakkında bir şey var mı şu an aklınızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı