MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Maksimum işlemci kullanımını %99 yaptım ses seda kesildi fanlardan. Sadece oyun oynadığımda en yükseğe alıyorum. Garantiye gönderecek misiniz ?
Arkadaşlar garantiyle alakalı bir sorum olacak. Şimdi biz alpha 15-17 neyse servise yolladık diyelim, bizim cihazlar r7 4800h 6gb rx5600m ve bu model artık piyasada yok. Servisler değişim verdiğinde ya aynı cihazla yada daha üst cihazla değişim veriliyor. Biz cihazı yolladığımızda velev ki bu durum söz konusu olursa bize daha iyi cihaz olarak ne verebilirler? Çoğumuz bu cihazları indirimde aldık ve 10-12 bin lira bandında maliyetimiz, eğer para iadesine giderse iş hepimize geçmiş olsun o paraya şu an monster abra bile alamayız

Arkadaşlar garantiyle alakalı bir sorum olacak. Şimdi biz Alpha 15-17 neyse servise yolladık diyelim, bizim cihazlar R7 4800H 6 GB RX5600M ve bu model artık piyasada yok. Servisler değişim verdiğinde ya aynı cihazla ya da daha üst cihazla değişim veriliyor. Biz cihazı yolladığımızda velev ki bu durum söz konusu olursa bize daha iyi cihaz olarak ne verebilirler? Çoğumuz bu cihazları indirimde aldık ve 10-12 bin lira bandında maliyetimiz, eğer para iadesine giderse iş hepimize geçmiş olsun o paraya şu an Monster Abra bile alamayız.

Para iadesi sistemi verdiğin kadar al sistemi ile olmaz hocam onu bir şekilde hesaplarlar sizi mağdur etmezler yani ben öyle düşünüyorum.

Para iadesi sistemi verdiğin kadar al sistemi ile olmaz hocam onu bir şekilde hesaplarlar sizi mağdur etmezler yani ben öyle düşünüyorum.
Ben geçtiğimiz yıl 2020 Aralıkta Asus Rog laptopumu çaldırdım ve indirimde 14299'a aldığım laptopum Aras kargoyla müzakeremiz sürerken 17000-17500 lira civarında bir fiyattı ve ya mahkemelik olacaktım ya Aras kargonun fatura tutarı ödeme teklifini kabul edecektim. Ben süreç uzasa daha fazla mağdur olacağım ve lehime mi aleyhime mi çıkacağı belli olmadığı için fatura tutarı ödeme teklifini kabul etmek zorunda kaldım. Yıllar önce de hp pavilion dv6 laptopum'a servis değişim teklifinde daha kötü bir cihaz önermişti ve alternatif olarak fatura bedelini teklif etmişti. O yüzden benim de şu sıralar cihazımda ısınma, klavye (disable modda bile klavyede kırmızı ışık var bazı tuşlarda), geç açılma gibi sorunlar olduğu için servise göndermeyi düşünüyorum ve şu anda aynı ayarda msi laptopların 20-25 bin lira olduğunu gördüğüm için ne olacağını merak ediyorum

Fazlası var eksiği yok hocam, başka laptop(WİFİ-5'li) denedim oyunlarda ping konusunda 10 kat fark vardı. 10 metre uzaklıkta modem var telefonda 80 mbit alırken pc de 15-18 mbit alıyordum. Sorun kesin alphadan kaynaklı fakat herhangi bir çözüm bulamadık.

Hocam siz herhangi bir çözüm bulabildiniz mi ? @Ali aydemir
Hocam modemi değiştirince sorun çözüldü tamamiyle. Modem kaynaklıymış fakat modemde görünür bir sorun yoktu.

Ekran kartı sürücüsü olarak ne kullanıyorsunuz ? Önceden diğerleriyle sorun yaşadığım için msi sitesinde bulunan sürücüyü program olmadan kullanıyorum. Diğer yeni sürücüleri denemedim hiç.

Arkadaşlar benim bilgisayardan böyle zzzzz gibi fandan sürtme sesi geliyor, bilgisayar daha geç açılmaya başladı, daha fazla ısınıyor ve en önemlisi şu hatayı alıyorum (resimdeki) her gün. Bilgisayar beni servise gönder mi diyor, yoksa bu hatanın çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• photo_2022-02-08_23-52-35.jpg
    photo_2022-02-08_23-52-35.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 47
@seneraksu10 Durup dururken mi yoksa oyun sırasında, yükteyken falan mı oluyor? Ben 22.2.3 sürücüsünü kullanıyorum. Gayet stabil görünüyor. Üzerine birçok test yaptım. MPT ile voltaj kısmayı deneyin, sıcaklıklara katkısı olur. Şu adımları tekrarlayın, aynı GPU sonuçta.
Radeon üzerinden yapmak zorunda değilsin, MSI Afterburner da olur.

@seneraksu10 Durup dururken mi yoksa oyun sırasında, yükteyken falan mı oluyor? Ben 22.2.3 sürücüsünü kullanıyorum. Gayet stabil görünüyor. Üzerine birçok test yaptım. MPT ile voltaj kısmayı deneyin, sıcaklıklara katkısı olur. Şu adımları tekrarlayın, aynı GPU sonuçta.
Radeon üzerinden yapmak zorunda değilsin, MSI Afterburner da olur.
Hocam oyunda değil bildiğin dizi izlerken yada twitterda filan takılırken oluyor. Oyunda da oluyor ama sırf oyunda olsa aşırı yüklenme olacak diycem. Şimdi de bu hatayı veriyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 39
@seneraksu10 Windows Update otomatik olarak eski bir sürücüyü kuruyor nedense. Wushowhide ile gizledim ben onu, benim dizüstü de siyah ekrana düşüyordu. Önce son sürümlerden birini yükleyin. Ardından Wushowhide ile AMD driverını gizleyin. Problem belki de bundan kaynaklıdır.

Geri
Yukarı