MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Hocam sende alpha 15 almamış mıydın?
Yok hocam, Alpha 17 aldım. Beni etiketlediler sanırım bu konuya öyle geldim. 3 tane değiştirdim, sonunda iade aldılar benden bıktı satıcı. Para iadesi gerçekleşti ertesi gün baktım 12500'e düştü. Hepsiburada satıcısından aldım. Şu an stok falan kalmadı herhalde 6–7 tane satıcısı vardı hiçbiri yok. Bu sefer değişim konusunda eskisi kadar şanslı olmayabilirim. Kabul edilebilir bir ışık sızması olursa hiç uğraşmayacağım bu sefer. Çünkü hem full AMD kullanmak istediğimden hem de klavyede full rgb istediğimden alınabilir başka model yok.

Yok hocam, Alpha 17 aldım. Beni etiketlediler sanırım bu konuya öyle geldim. 3 tane değiştirdim, sonunda iade aldılar benden bıktı satıcı. Para iadesi gerçekleşti ertesi gün baktım 12500'e düştü. Hepsiburada satıcısından aldım. Şu an stok falan kalmadı herhalde 6–7 tane satıcısı vardı hiçbiri yok. Bu sefer değişim konusunda eskisi kadar şanslı olmayabilirim. Kabul edilebilir bir ışık sızması olursa hiç uğraşmayacağım bu sefer. Çünkü hem full AMD kullanmak istediğimden hem de klavyede full rgb istediğimden alınabilir başka model yok.
Hatırladım hocam.🙂Üç kere değişim yapmıştın.İnşallah bu sefer temiz ekran gelir.Hocam alpha 15 almakla hatamı ettim acaba alpha 17'ye zorlasamıydım bütçeyi?

Yok hocam başka USB portuna takınca sıkıntı olmuyor. Tek portta sıkıntı var sadece ve yanındaki USB'leri çıkardığımdada aynı sorun mevcut. O port dışında gayet normal çalışıyor bir de AMD'nin chipset driverlarını kurduğumda daha da sapıtıyor. Fakat başka flash deniyorum onda sıkıntı yok, çok saçma değil mi? Mavi flash tek portta sadece arızalı, o porttada başka flashlar normal çalışıyor.
Hocam birebir aynı sorunu, aynı USB portunda yaşıyorum. Telefonu bağlayınca veya bazı USBleri bağlayınca bağlantı sürekli kesilip geliyor... Aynı porta Mouse takıyorum sorun yok soğutucu takıyorum sorun yok. Servise göndermedim ama finallerden sonra yollamış olurum. Ne diyecez o da meçhul.

Beyler ilk alanlara bir sorum olacak fan hızınız nasıl sistem üzerinde aynı hız ama ilk zamana göre hava çıkışı azaldı. Servise yollayınca bakım diye geçer para mı istenir .d

Hatırladım hocam.🙂Üç kere değişim yapmıştın. İnşallah bu sefer temiz ekran gelir. Hocam Alpha 15 almakla hatamı ettim acaba Alpha 17'ye zorlasa mıydım bütçeyi?

Hocam kaça aldınız bilmiyorum ama yaklaşık 2 inç ekran farkı ve 8 GB RAM farkı var sadece. Alpha 17 stoklara ne zaman gelir(düşük fiyattan) bilmiyorum. İleride bir 8 RAM ekler keyfinize bakarsınız. Ben özellikle 17.3 inç baktığım için Alpha 17 aldım. Hata mı ettiniz, bana göre hayır. 17.3'e nispeten daha taşınabilir bir model almış oldunuz. RAM ekleme konusunda da(internet ne kadar sıkıntı olsa da) aynı sürücülerle aynı oyunlarda test yaparız. Aradaki farka değeceğini düşünürseniz bütçenizi ayarlayıp RAM eklersiniz. Ürününüz gelsin, sorunu sıkıntısı yoksa(inşallah olmaz) kullanın. Forumda takıldıkça emin olun en iyi sistemi de alsanız biri bir şey der, acaba mı diye düşünmeye başlarsınız.

@tempZ Alpha 15 iki fanı da aynı mı bilmiyorum. Alpha 17 maksimum 5300 RPM civarında dönüyor iki fan da. Ortalama ise 3000 RPM. Mühim olan sıcaklık değerleri, fan profilini özel olarak değiştirmediyseniz sıcaklık ölçümünde sorun yoksa takılmayın.

Kısaca boşta fan deli gibi dönmüyorsa, sıcaklıklar iyiyse sorun yoktur.

Servise bağladığınız aygıtları ve yaşadığınız sorunları bildirirsiniz, bir şeyler yaparlar herhalde. Bakım adı altında para isteyeceklerini sanmıyorum, garantili ürün sonuçta.

@ue666 Fan konusunda demek istediğim cooler boost modunda ilk zamanlar elimi koyduğumda hava çıkışı şuana göre daha fazla geliyordu yani sıcaklıktan bağımsız olarak son RPM değerinde karşılaştırma yaptım. Tozlanmış olabilir ki zaten son hızı kullanmıyorum sıcaklık konusunda da hala üzmüyor.

Hocam kaça aldınız bilmiyorum ama yaklaşık 2 inç ekran farkı ve 8 GB RAM farkı var sadece. Alpha 17 stoklara ne zaman gelir(düşük fiyattan) bilmiyorum. İleride bir 8 RAM ekler keyfinize bakarsınız. Ben özellikle 17.3 inç baktığım için Alpha 17 aldım. Hata mı ettiniz, bana göre hayır. 17.3'e nispeten daha taşınabilir bir model almış oldunuz. RAM ekleme konusunda da(internet ne kadar sıkıntı olsa da) aynı sürücülerle aynı oyunlarda test yaparız. Aradaki farka değeceğini düşünürseniz bütçenizi ayarlayıp RAM eklersiniz. Ürününüz gelsin, sorunu sıkıntısı yoksa(inşallah olmaz) kullanın. Forumda takıldıkça emin olun en iyi sistemi de alsanız biri bir şey der, acaba mı diye düşünmeye başlarsınız.

@tempZ Alpha 15 iki fanı da aynı mı bilmiyorum. Alpha 17 maksimum 5300 RPM civarında dönüyor iki fan da. Ortalama ise 3000 RPM. Mühim olan sıcaklık değerleri, fan profilini özel olarak değiştirmediyseniz sıcaklık ölçümünde sorun yoksa takılmayın.

Kısaca boşta fan deli gibi dönmüyorsa, sıcaklıklar iyiyse sorun yoktur.

Servise bağladığınız aygıtları ve yaşadığınız sorunları bildirirsiniz, bir şeyler yaparlar herhalde. Bakım adı altında para isteyeceklerini sanmıyorum, garantili ürün sonuçta.
11000'e aldım hocam.Bütçemi artıramadım daha fazla.
@ue666 Fan konusunda demek istediğim cooler boost modunda ilk zamanlar elimi koyduğumda hava çıkışı şuana göre daha fazla geliyordu yani sıcaklıktan bağımsız olarak son RPM değerinde karşılaştırma yaptım. Tozlanmış olabilir ki zaten son hızı kullanmıyorum sıcaklık konusunda da hala üzmüyor.
Açıp temizleyin hocam.Fanlar tozlanmıştır büyük ihtimalle.

@tempZ Fan devri aynı ise(ki öyledir) ne zamandır kullanıyorsunuz? Eğer bahse konu sorundan dolayı gönderirseniz hava çıkışı önceye göre daha az, tozlanmış olduğunu düşünüyorum diye not eklersiniz. Onun dışında Alpha 15 mesh kasaya sahip, altta fanları görebilmeniz lazım. Mümkünse kapalı konumda hafif hava tutabilirsiniz. Kısa süredir kullanıyorsanız yoğun şekilde toz tutup böyle olması biraz zor.

Önceden 5000 rpm dönen fanın attığı hava 1 m³ diyelim. Aynı devirde daha az hava çıkışı olursa sıcaklık değerlerinin artması beklenir. Bunu ölçebilmek için fan maks devirde dönmeli ve sıcaklık farkı varsa belirgin olması için sistem yük altında olmalıdır. Bahse konu olayı Furmark veya stres testi yaparak(yeni alan arkadaşla) karşılaştırıp çözebilirsiniz.

11000'e aldım hocam.Bütçemi artıramadım daha fazla.

Açıp temizleyin hocam.Fanlar tozlanmıştır büyük ihtimalle.
Hocam gayet iyi almışsınız, sorunu sıkıntısı olmadıkça kafanıza takmayın. O fiyattan bulsam ben de alırdım, Alpha 17 alsa mıydım diye düşünmezdim. Bu kasaların tek problemi panel kısmındaki tasarım sanırım. Paneli hafiften kastığını düşünüyorum. Işık sızması da bu yüzden oluyor. Gönderdiğim ürünü incelediğimde panel ile bezel arasında hiç bir noktada boşluk yoktu. Işık sızması panelin konumuna göre bu baskı yüzünden yer değiştiriyor azalıp artıyordu. Ha şunu rahatlıkla söyleyebilirim, paneli sağ üstten itip, sol üstten çekmek veya tersini yapmak suretiyle epey kastım(Siz kesinlikle yapmayın). Bir sıkıntı çıkmadı. Başka bir çok modelde bunu yapsam kesin menteşeye bir şey olur, bir yeri kırılır çatlardı. Sağlamlık testi de yapmış oldum anlayacağınız.

@tempZ fan devri aynı ise(ki öyledir) ne zamandır kullanıyorsunuz? Eğer bahse konu sorundan dolayı gönderirseniz hava çıkışı önceye göre daha az, tozlanmış olduğunu düşünüyorum diye not eklersiniz. Onun dışında Alpha 15 mesh kasaya sahip, altta fanları görebilmeniz lazım. Mümkünse kapalı konumda hafif hava tutabilirsiniz. Kısa süredir kullanıyorsanız yoğun şekilde toz tutup böyle olması biraz zor.

Önceden 5000 RPM dönen fanın attığı hava 1 m³ diyelim. Aynı devirde daha az hava çıkışı olursa sıcaklık değerlerinin artması beklenir. Bunu ölçebilmek için fan maksimum devirde dönmeli ve sıcaklık farkı varsa belirgin olması için sistem yük altında olmalıdır. Bahse konu olayı FurMark veya stres testi yaparak(yeni alan arkadaşla) karşılaştırıp çözebilirsiniz.

Hocam gayet iyi almışsınız, sorunu sıkıntısı olmadıkça kafanıza takmayın. O fiyattan bulsam ben de alırdım, Alpha 17 alsa mıydım diye düşünmezdim. Bu kasaların tek problemi panel kısmındaki tasarım sanırım. Paneli hafiften kastığını düşünüyorum. Işık sızması da bu yüzden oluyor. Gönderdiğim ürünü incelediğimde panel ile bezel arasında hiçbir noktada boşluk yoktu. Işık sızması panelin konumuna göre bu baskı yüzünden yer değiştiriyor azalıp artıyordu. Ha şunu rahatlıkla söyleyebilirim, paneli sağ üstten itip, sol üstten çekmek veya tersini yapmak suretiyle epey kastım(siz kesinlikle yapmayın). Bir sıkıntı çıkmadı. Başka birçok modelde bunu yapsam kesin menteşeye bir şey olur, bir yeri kırılır çatlardı. Sağlamlık testi de yapmış oldum anlayacağınız.

Bu olayı bende yaptım, hatta ışık sızmasını azalttım bu şekilde. Sonradan yine şekli değiştimi bilmiyorum, ama ortadaki ışık sızması azalmıştı. Fazla dokunmazsam iyi duruyordu ekran. :D
Hocam birebir aynı sorunu, aynı USB portunda yaşıyorum. Telefonu bağlayınca veya bazı USB'leri bağlayınca bağlantı sürekli kesilip geliyor... Aynı porta mouse takıyorum sorun yok soğutucu takıyorum sorun yok. Servise göndermedim ama finallerden sonra yollamış olurum. Ne diyeceğiz o da meçhul.

Beyler ilk alanlara bir sorum olacak fan hızınız nasıl sistem üzerinde aynı hız ama ilk zamana göre hava çıkışı azaldı. Servise yollayınca bakım diye geçer para mı istenir. D

Muhtemelen tek ben yaşamıyorsam kronik sorunu var. Değişime göndericem bende yarın. Finallere yetişmesi lazım.

Bu olayı bende yaptım, hatta ışık sızmasını azalttım bu şekilde. Sonradan yine şekli değiştimi bilmiyorum, ama ortadaki ışık sızması azalmıştı. Fazla dokunmazsam iyi duruyordu ekran. :D

Muhtemelen tek ben yaşamıyorsam kronik sorunu var. Değişime göndericem bende yarın. Finallere yetişmesi lazım.
Az veya çok, yaşamayan görmedim bu modellerde. Servis de bezeldeki yapışkan zamanla kendini bıraktıkça azalır dedi(giydikçe açılır diyen esnaf gibi) ama emin olamadım.

11000'e aldım hocam. Bütçemi artıramadım daha fazla.

Açıp temizleyin hocam. Fanlar tozlanmıştır büyük ihtimalle.

Hocam Alpha 15'in panel modelini söyleme şansınız var mı?

Geri
Yukarı