MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Şu anda Hepsiburada'da Alpha 17 ve GP65 Leopard 12.700 TL civarlarında. Bilindiği gibi kasa olarak aynılar (umarım altıda büyük ızgarası olan tiplerdir) sadece chipset olarak biri AMD diğeri Intel-NVIDIA. Elim R7 4800H'dan ayrılamıyor :) (tabii ki bir de Alpha 17 ekranı 17")
RX5600M ile Cad programları kullanıp sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı? Ne gibi sıkıntılar yaşandı? Program komple tanımadı mı yoksa programdan aniden atma gibi uyumsuzluklar mı oluşuyor?
Gerçekten de bu iki MSI laptop arasında kaldım ve karar verme mekanizmam çöktü :)

Hocam Cad programları kullanmadım ama üzeceğini sanmıyorum.

Program kısmını bilemem. Kasanın altı bu şekilde ama;
IMG_20210508_125845.jpg

Youtube videolarında alt ızgarası daha geniş görünyordu. Acaba revize mi ettiler ? Soğutma problemi yaratmıyordur heralde. MSI işini bilir diye düşünüyorum.
Ben de Alpha 17 için öyle olmasını dilerdim ancak resimde attığım gibi.

Bahsettiğiniz kasa Ryzen 7 3750H CPU/RX 5500M GPU konfigürasyonuna sahip Alpha 15 için geçerli. 5600m bulunan Alpha 15 için durum nasıl bilmiyorum.

IMG_20210508_201819.png

Diğer kasanın kapalı durduğuna bakmayın, soğutma konusunda sorun yaşamazsınız. Bariz bir sorun çıkaracak olsa o kasadan buna geçmezlerdi diye düşünüyorum ayrıca.

Arkadaşlar merhaba, Alpha 17'ye 2. bir SSD takmak istiyorum sadece depolama amaçlı kullanacağım. Bu sebepten dolayı, 600 TL üzerine çıkmadan uzun ömürlü 512 GB bir SSD almayı düşünüyorum.

Şu girişlere sahip SSD'ler bizim anakartla uyumlu mudur?

1. M.2 PCI-e (NVMe)
  2. M.2 PCI-e
  3. M.2 SATA. (bu uymuyor sanırım)

A2000 düşünüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, Alpha 17'ye 2. bir SSD takmak istiyorum sadece depolama amaçlı kullanacağım. Bu sebepten dolayı, 600 TL üzerine çıkmadan uzun ömürlü 512 GB bir SSD almayı düşünüyorum.

Şu girişlere sahip SSD'ler bizim anakartla uyumlu mudur?

1. M.2 PCI-e (NVMe)
  2. M.2 PCI-e
  3. M.2 SATA. (bu uymuyor sanırım)

A2000 düşünüyorum.

M.2 tip olsun, NVMe SATA fark etmiyor hocam.

Geri
Yukarı