MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Dosya Ekleri

• 2021-06-07 (1).png
    2021-06-07 (1).png
    617,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 2021-06-07.png
    2021-06-07.png
    658,7 KB · Görüntüleme: 35
Hocam o videonun kalitesi ile ilgili olabilir, başka bir siyah temalı videodan bakar mısınız?

Denedim maalesef Netflix üzerinde de aynı sorun oluyor video kalitesi 1080p normal sahnede herhangi bir sorun yok ama böyle karanlık sahnelerde karanlık kısım kareleniyor :D neyse büyük bir sorun değil ama çözümü olsaydı iyi olurdu teşekkür ederim.

Denedim maalesef Netflix üzerinde de aynı sorun oluyor video kalitesi 1080p normal sahnede herhangi bir sorun yok ama böyle karanlık sahnelerde karanlık kısım kareleniyor :D neyse büyük bir sorun değil ama çözümü olsaydı iyi olurdu teşekkür ederim.

Hocam, üçbeş kare demeyin. Kusura bakmayın lütfen ben çözüm bulamadım, servise başvurun derim. O kadar para verdikten sonra bununla uğraşmayın. Bırakın çözsünler.

Hocam Sağ Alt + Sağ CTRL + Sol Shift + F2 olması lazım. Ben beceremedim doğrusu dahili ile çalıştırdım harici ile çalışmadı, sonunda BIOS çöktü. MSI Globale yazdım, neden Nvidia dGPU adında bir ayar var falan diye, doğru düzgün bir açıklama yapmadılar. Oraları pek karıştırmayın gibi bir şeyler yazmışlar. Ayrıca SteelSeries klavyeyi görmüyordu, Dragon Center da ürün bilgilerini doğrulayamadı. Sistem bilgisi istediler, orada ALPA17 olarak geçiyordu, bu yüzden tanımadığını söylediler. Servise gönderdim. Nasıl oluyorsa ürün bilgisi kısmına "Hing Cover da açıklık" yazmışlar. Çerçeve ile ilgili bir şey olması lazım, nasıl oluyor açılıyor bilmiyorum, ürünü gönderirken sorun yoktu. Herhalde mahkemelik olacağız, hadi hayırlısı. Gelişmelerden haberdar ederim.

Klavye ile ilgili aldığım cevap;

According to the system info,the Product Name is ALPA17. It's not correct.That's why the dragon center and SSE can not detect the ALPHA 17 A4DEK. Please contact the nearest MSI local service center or the store where you purchased your laptop for assistance. And let our staff help you update to the correct product name. Sorry for any inconvenience.
Service Center:
Edit: Harici ekran kartı ile ilgili aldığım yanıt;

ALPHA 17 A4DEK doesn't support external video card.As for the hidden options,They are share items with other models, and there will be different settings according to the differences of each model.Sorry for any inconvenience!
2. Edit: BIOS ile ilgili aldığım yanıt;

OK.Thanks for your information.
We can see the BIOS version E17EKAMS.101 is the same with the version from our website. So no need to update it again.
As for the nvidia dgpu setting and primary video adapter,are they in the hidden options, right?
Can you enter the windows system at present?
If not,please contact the nearest MSI local service center or the store where you purchased your laptop for assistance.
If yes,please use the default of the BIOS version on this laptop.
We don't suggest you change the BIOS settings.That's why they are in the hidden options.

Thanks & Best Regards,
MSI Notebook Technical Support Team
3. Edit: Tüm bu deneyimlerden sonra kimseye tavsiye etmiyorum.

Hocam Sağ Alt + Sağ CTRL + Sol Shift + F2 olması lazım. Ben beceremedim doğrusu dahili ile çalıştırdım harici ile çalışmadı, sonunda BIOS çöktü. MSI Globale yazdım, neden Nvidia dGPU adında bir ayar var falan diye, doğru düzgün bir açıklama yapmadılar. Oraları pek karıştırmayın gibi bir şeyler yazmışlar. Ayrıca SteelSeries klavyeyi görmüyordu, Dragon Center da ürün bilgilerini doğrulayamadı. Sistem bilgisi istediler, orada ALPA17 olarak geçiyordu, bu yüzden tanımadığını söylediler. Servise gönderdim. Nasıl oluyorsa ürün bilgisi kısmına "Hing Cover da açıklık" yazmışlar. Çerçeve ile ilgili bir şey olması lazım, nasıl oluyor açılıyor bilmiyorum, ürünü gönderirken sorun yoktu. Herhalde mahkemelik olacağız, hadi hayırlısı. Gelişmelerden haberdar ederim.

Klavye ile ilgili aldığım cevap;

Edit: Harici ekran kartı ile ilgili aldığım yanıt;

2. Edit: BIOS ile ilgili aldığım yanıt;

3. Edit: Tüm bu deneyimlerden sonra kimseye tavsiye etmiyorum.
Geçmiş olsun hocam inşallah biran önce halledersiniz.

Geri
Yukarı