MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

denedim ve olmadı hocam sanırım benim kulaklığımda bir sorun var
Olabilir hocam, harici mikrofon olsa jak girişinde mi değil mi net bir şey diyebilirdik.

@velydagi hocam anlaşmalı kargo kodu ile gönderildiği için geri dönmez diye düşünüyorum. Muhtemelen pazartesi alınır. MNG pandemi sürecinde kargoları bir kez dağıtıma çıkarma gibi bir uygulama yoluna gitmişti. Ancak servise başka ürünler de gideceği için muhtemelen ürününüz onlarla beraber teslim edilir. Siz yine de pazartesi sabah Zincirlikuyu şubesini arayıp durumu bildirip bilgi almaya çalışın.

Olabilir hocam, harici mikrofon olsa jak girişinde mi değil mi net bir şey diyebilirdik.

@velydagi hocam anlaşmalı kargo kodu ile gönderildiği için geri dönmez diye düşünüyorum. Muhtemelen pazartesi alınır. MNG pandemi sürecinde kargoları bir kez dağıtıma çıkarma gibi bir uygulama yoluna gitmişti. Ancak servise başka ürünler de gideceği için muhtemelen ürününüz onlarla beraber teslim edilir. Siz yine de pazartesi sabah Zincirlikuyu şubesini arayıp durumu bildirip bilgi almaya çalışın.
Hocam ben arctis kulaklık kullanıyorum mikrofonu yerinden çıkarıp girişe taktığım zaman çalıştı mikrofon. Kulaklıkta bir sorun var sanırım siz ne dersiniz ? Ona göre kulaklığımı garantiye yollucağım.

Hocam ben arctis kulaklık kullanıyorum mikrofonu yerinden çıkarıp girişe taktığım zaman çalıştı mikrofon. Kulaklıkta bir sorun var sanırım siz ne dersiniz? Ona göre kulaklığımı garantiye yollucağım.

Hocam mikrofon çalışıyordu şimdi çalışmıyor dediğinize göre. Eğer öyleyse kulaklıktan şüphelenirdim ben. AUX kablosu ile telefondan müzik açmak suretiyle mikrofondan ses aldım, jak sağlam dedim direkt. Ha yine de mikrofon bulursam test edeceğim ama jakın sorunlu olduğunu sildim kafadan. Kullandığınız kulaklık combo jaka sahipse yani mikrofon ve kulaklık girişi tek jak çıkışına bağlı ise doğrudan mikrofondan ses alamamanız normal. Yok ayrı ayrı ise çalışır durumda ses alması lazım. Ayırıcı kullanıyorsanız ayırıcıda da problem olabilir. Sağlam olduğunu düşündüğünüz aux kablosunu mikrofona, bir ucunu da telefona bağlayıp telefondan müzik açın. Ses simgesine sağ tıklayıp Ses Efekti kısmına gelin, kayıt kısmından mikrofonunuzu bulun, sağ tık – özellikler – bu aygıtı dinle – uygula – tamam seçeneklerini seçin. Eğer müzik geliyorsa kulaklığınızı garantiye yollayın. Müzik gelmiyorsa laptopun mikrofon jakından şüphelenebilirsiniz. Sürekli takip edemediğimden sizin olayı biraz kaçırmış olabilirim, kusura bakmayın.
@Radeon RX 5500M @Ryukly @Rivadex dostlar yeni SSD aldım. Bu videodaki gibi altına termal pad almalı mıyım, yoksa gerek yok mu? Bazı yerlerde üstüne koyduklarını gördüm. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
@Radeon RX 5500M @Ryukly @Rivadex dostlar yeni SSD aldım. Bu videodaki gibi altına termal pad almalı mıyım, yoksa gerek yok mu? Bazı yerlerde üstüne koyduklarını gördüm. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum.
Pek gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sıcaklık değerleri çok yükselirse alabilirsiniz ancak şimdilik gerek yok.

Hocam Alpha 17'de 15'de olduğu gibi kablo geçiyor mu? Eğer cevabınız evetse, termal pad koyun çünkü koymazsanız veri yazdığı zaman SSD ısındığında kabloyu aşındırıyor tuhaf bi koku alıyorsunuz zaten. Ben de termal pad koyarak çözdüm sorunu ince bir şey. Konuşmuştuk zaten sizinle bunu.

Hocam Alpha 17'de 15'de olduğu gibi kablo geçiyor mu?
Umarım geçmiyordur hocam. SSD'yi Amazon'dan aldım, Almanya'dan İstanbul'a gelmiş. Muhtemelen yarın elimde olur, bilgilendirme yaparım. Kablo geçiyorsa da termal pad alıp keser kullanırım hocam mecbur. Anlamadığım nokta bu termal pad ısı iletimi mi yapıyor, yoksa ısı soğurucu özelliği mi var? Şu yüzden soruyorum, kimisi altına kimisi üstüne koyuyor. Pasif soğutucu/heatsink ile çip/kart arasına konulan pad ısı iletiyor, attığım videoda aynı mantıkla anakart ile SSD arasına konulmuş. Bu durumda ısıyı anakarta doğru mu iletiyor? Başka bir videoda kapağa monte etmişler, SSD'nin üzerine denk geliyor. Kafam karıştı doğrusu 🤔

En mantıklısı o hocam. Bu arada hayırlı olsun.
Sağ olun hocam 🙂

Hocam mikrofon çalışıyordu şimdi çalışmıyor dediğinize göre. Eğer öyleyse kulaklıktan şüphelenirdim ben. AUX kablosu ile telefondan müzik açmak suretiyle mikrofondan ses aldım, jak sağlam dedim direkt. Ha yine de mikrofon bulursam test edeceğim ama jakın sorunlu olduğunu sildim kafadan. Kullandığınız kulaklık combo jaka sahipse yani mikrofon ve kulaklık girişi tek jak çıkışına bağlı ise doğrudan mikrofondan ses alamamanız normal. Yok ayrı ayrı ise çalışır durumda ses alması lazım. Ayırıcı kullanıyorsanız ayırıcıda da problem olabilir. Sağlam olduğunu düşündüğünüz AUX kablosunu mikrofona, bir UC'unu da telefona bağlayıp telefondan müzik açın. Ses simgesine sağ tıklayıp Ses Efekti kısmına gelin, kayıt kısmından mikrofonunuzu bulun, sağ tık – özellikler – bu aygıtı dinle – uygula – tamam seçeneklerini seçin. Eğer müzik geliyorsa kulaklığınızı garantiye yollayın. Müzik gelmiyorsa laptopun mikrofon jakından şüphelenebilirsiniz. Sürekli takip edemediğimden sizin olayı biraz kaçırmış olabilirim, kusura bakmayın.
@Radeon RX 5500M @Ryukly @Rivadex dostlar yeni SSD aldım. Bu videodaki gibi altına termal pad alınır mı, yoksa gerek yok mu? Bazı yerlerde üstüne koyduklarını gördüm. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum.

Hayırlı olsun hocam, sık dosya aktarmıyorsanız gerek yok bence. Ve link verebili misiniz, bende SSD almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı