MSI Alpha 17 alınır mı?

Bence sıfır cihazın içini açtırmayın iade edin eğer başka marka almazsanız yine aynısından alırsınız. Bir de şarjdaykenmi oluyor?

Lütfen okuyun.
Uzun zaman sonra deneyimlerimi aktarayım kısaca, hiçbir oyunda FPS ısınma vs sorun yaşamadım. Canavar gibi çalışıyor. Bence düzgün kullanırsanız 10 yıl bile gidebilir ama 10 yılda neler neler çıkar bilinmez. Ben yanlış driver yüklediğim için bir süre oyun oynadığımda ekran pixellenip bilgisayar donuyordu. Format atıp doğru Driver'ı yükledikten sonra bu sorun düzeldi günde 10 saat bile oyun oynadığım oldu hiçbir sıkıntı olmadı. Ancak 2 hafta sonra falan bu dediğim pixelli ekran tekrar gelmeye başladı. Ama farklı bir şekilde. Önceden 2 saat(1-5-2 saat civarı) oyun oynarsam kesinlikle geliyordu ve bilgisayar tamamen kitleniyordu. Artık birkaç günde bir, rastgele bir anda oyun oyun oynarken oyun donuyor, bu pixelli ekran 1 saniyeden bile kısa bir süre görünüp gidiyor, oyun alta atıyor ve bilgisayar hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor. Oyuna tıklayınca otomatik kapanıyor. Yani olan tek şey oyunun kapanması. Başka hiçbir şey olmuyor. Cidden önceki sorun çözüldü diye sevinirken 1 haftada 3 kere falan bunla karşılaştım. Bilgisayarı kullanmamı kesinlikle etkilemiyor ama bir yerde bir sorun olduğu ortada. Ben Red Dead Online falan oynuyorum bazen saatlerce, yoruyor muyum diyeceğim, yorunca olacak bir şey değildir herhalde diye düşünüyorum? Ekran kartının sıcaklığı aşırı yüksek dereceleri de görmüyor(baktığım kadarıyla, bazen unutuyorum ama 60-65i geçtiğini hiç görmedim, 65 hiç olmamış bile olabilir emin değilim). Ve pile takılı olmasına rağmen dengelide, fan hızını Extreme performance yerine dengelide kullanıyordum. Acaba saatlerce böyle bir oyunu oynayıp da bu hızlarda tutmam yanlış mı, emin değilim. Bundan sonra her şeyi maks performansa alacağım(pili almasam da fan hızını alacağım) belki zorlamışımdır. Ekran kartının driver kurulumuna girip Onar'a tıkladım aynı driver sürümünden. Bakalım, bir daha yaşarsam teknik servise soracağım, bir şey yapamazlarsa servise yollayabilirim, sonuçta kullanıcı hatası değil, oyun oynamaya başladığımda direkt yaşamıştım 2. saatte(baştaki sorunu kastediyorum).

Evet kuantum sanal sitesinden almış olduğum MSI Alpha 17 laptopum an itibarıyla elime ulaştı. İlk izlenim mükemmel ötesi çok karizmatik bir laptop kalın sanıyordum ama ince ve çok şık klavyesi çok rahat duruyor ekran inceliği de çok iyi rengi ayrı güzel kısacası tasarım 10/10 birazdan Win 10 kurup çalıştıracağım. @klolopski @Radeon RX 5500M

Dosya Ekleri

• 3669CD8D-D121-44D2-B475-6EEF0F9F79D0.jpeg
    3669CD8D-D121-44D2-B475-6EEF0F9F79D0.jpeg
    162,1 KB · Görüntüleme: 87
  • 41981014-0ACE-410B-BA80-9CC8634EF39C.jpeg
    41981014-0ACE-410B-BA80-9CC8634EF39C.jpeg
    124,4 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Evet kuantum sanal sitesinden almış olduğum MSI Alpha 17 laptopum an itibarıyla elime ulaştı. İlk izlenim mükemmel ötesi çok karizmatik bir laptop kalın sanıyordum ama ince ve çok şık klavyesi çok rahat duruyor ekran inceliği de çok iyi rengi ayrı güzel kısacası tasarım 10/10 birazdan Win 10 kurup çalıştıracağım. @klolopski @Radeon RX 5500M
Hayırlı olsun.Birde bilgisayarı çalıştırdığınızda yandan bir bakarmısınız kararma oluyor mu?

Hayırlı olsun, bende ilk kutusunu açtığımda şaşırmıştım. Çok karizmatik özellikle rengi.

Hocam benim eski bilgisayarım Lenovo Y700dü, çok ince bir Gaming laptoptu. O yüzden bana biraz kalın geldi diyebilirim. Ama diğerlerinde göre ince olduğu doğrudur.

Evet soğutma sistemine ve özelliklerine göre çok ince bir laptop resimlerde daha kalın duruyor. Gayet şık adamlar bizim kadar tanıtmamıştır bu laptopu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı