MSI Alpha A4DEK Çift kanal RAM oyun performansını arttırır mı?

Hocam benim de bir sorum olacak. Bende tek kanal 16 GB RAM bulunmakta işlemcim i5-10300H ekran kartım GTX 1660 Ti ben bu laptopa bendeki RAM'in aynısının 4 GB veya 8 GB RAM'ini takarsam uyumsuzluk olur mu? FPS artışı ne kadar olur? Şu anki FPS değerlerim CS'de 100-140 Valorant 80-100. yüksek grafik ayarları iki oyunda da.

Açıkcası bana da az geliyor 1650 ile 200 FPS aldığını söyleyen kişiler var biz neyi yanlış yapıyoruz bilmiyorum. Tek kanal RAM'ler neden bu kadar etkisiz?
Hocam sizin fps ler neydi
Biraz geç yazdım ama
Çift kanal ram var şuan benim Alpha'da ve değerlerimiz neredeyse aynı hocam. Drop varsa o geçiyor @xbea hocamın dediği gibi.
Hocam son bir soru:)
Sizin bil. Oyunlarda kaç sıcaklıkları görüyor

CS'de ben 200+alıyorum hocam. Valorant denemedim.
Allah allah, kendi üreticisi MSI bile dual channel ile yaptığı testlerde ortalama 167 fps alırken sen 200 üstü mü alıyorsun? Vay be seninki özel üretim herhalde. :)
Sizin bil. Oyunlarda kaç sıcaklıkları görüyor
Soğutucu olmadan işlemci 80 dereceyi geçmiyor hiç hocam. Ekran kartı da 70-72 genelde. (Cooler boost kapalı)
Soğutucu aldıktan sonra işlemci 75 ekran kartı da 66 seviyelerine düştü hocam.

Cooler boost'u hiç kullanma gereksinimi duymadım.

Allah allah, kendi üreticisi MSI bile dual channel ile yaptığı testlerde ortalama 167 fps alırken sen 200 üstü mü alıyorsun? Vay be seninki özel üretim herhalde. :)

Soğutucu olmadan işlemci 80 dereceyi geçmiyor hiç hocam. Ekran kartı da 70-72 genelde. (Cooler boost kapalı)
Soğutucu aldıktan sonra işlemci 75 ekran kartı da 66 seviyelerine düştü hocam.

Cooler boost'u hiç kullanma gereksinimi duymadım.
Hocam msi 167 dediniz o verileri nereden buldunuz acaba merak ettim bende bakayım

Teşekkürler benimki de ilk başta hep 73 lerdeydi şimdi en fazla 80 oluyor kullandıkça toz vb.
Değerin artması normaldir degilmi
Bendede çöpler boost kapali

Hocam msi 167 dediniz o verileri nereden buldunuz acaba merak ettim bende bakayım

Teşekkürler benimki de ilk başta hep 73 lerdeydi şimdi en fazla 80 oluyor kullandıkça toz vb.
Değerin artması normaldir degilmi
Bendede çöpler boost kapali
MSI Alpha 15 – 7nm Technology Gaming Laptop buradaydı hocam fakat değiştirilmiş kısımlar.

Evet güzel değerler hocam sıkıntı yok.

Hocam sizin FPS'ler neydi
Biraz geç yazdım ama

sizin bil. Oyunlarda kaç sıcaklıkları görüyor

Hocam FPS değerlerim Valorant yüksek ayarlar MSAA 1X 80-110 CS:GO yüksek ayarlar 1080p 100-160 fakat genelde 120 civarında. Withcer 3 Ultra ayarlar hairworks kapalıyken şehir içlerinde 30'a kadar düşüyor ama genelde 50-60 diyebilirim.

Hocam FPS değerlerim Valorant yüksek ayarlar MSAA 1X 80-110 CS:GO yüksek ayarlar 1080p 100-160 fakat genelde 120 civarında. Withcer 3 Ultra ayarlar hairworks kapalıyken şehir içlerinde 30'a kadar düşüyor ama genelde 50-60 diyebilirim.
Hocam sizde baya az gibi geldi 1660ti a göre benim kuzenimden 1650 var valo 90 fps

Hocam sizde bayağı az gibi geldi 1660 Ti'a göre benim kuzenimden 1650 var Valorant 90 FPS

Sıkıntı şu ekran kartını kullanmıyor zaten işlemcim de çok güçlü bir işlemci değil. RAM'lerim tek kanal. Şu videodaki arkadaşla aynı sisteme sahibiz onun RAM'ler çift kanal farkı görüyorsunuz neredeyse 2 katım kadar FPS alıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıkıntı şu ekran kartını kullanmıyor zaten işlemcim de çok güçlü bir işlemci değil. RAM'lerim tek kanal. Şu videodaki arkadaşla aynı sisteme sahibiz onun RAM'ler çift kanal farkı görüyorsunuz neredeyse 2 katım kadar FPS alıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu arkadaş bence bi tik fazla alıyor yani sizde bizim gibi alsanız sorun yok
Adam 200 le oynuyor bazı videolarda adamlar çöp sistemle inanılmaz fps alıyorlar ben çok güvenemiyorum

Hocam bu arkadaş bence bir tik fazla alıyor yani sizde bizim gibi alsanız sorun yok
Adam 200 le oynuyor bazı videolarda adamlar çöp sistemle inanılmaz FPS alıyorlar ben çok güvenemiyorum

Evet çöp sistemlerle daha yüksek FPS aldıklarını söyleyenler var acaba düşük çözünürlükte mi oynuyorlar ki? Hocam şu an fark ettim tek kanal RAM'e sahip Acer laptoplar diğer tek kanal laptoplara göre daha düşük FPS veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı