MSI Alpha vs MSI Bravo vs MSI Leopard vs Lenovo Legion 5

OneLifeLiveIt

Hectopat
MSI Alpha ve Bravo modellerinin RAM frekansı (3200 MHz) Leopard modellerine (2666 MHz) göre daha fazla. Öte yandan Legion 5 2933 MHz. Oyun oynamak amacıyla almıyorum. Matlab 2019b ve MS Office ağırlıklı olarak kullanacağım. Tasarım yönünden MSI daha iyi görünüyor. MSI soğutması iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak servis ve teknik destek yönünden ne MSI ne de Lenovo konusunda bilgim yok.

MSI tavsiyesi olarak Alpha 17, Bravo 17 ve Leopard GL75 modelleri arasından hangisi? Şayet Legion karşılaştırması olacaksa MSI mı Lenovo mu? Hangi modeli tercih etmeliyim?

Masaüstü PC olarak Ryzen5 2600X 1660Ti 16 GB RAM var ve evde kullanıyorum. Masaüstü alabilirsin gibi tavsiyelere gerek duymuyorum. Laptop lazım ve iş yerinde akademik çalışmalar için kullanacağım.​

AMD Ryzen 7 4800H'ın değerleri daha yüksek İntel I7 10750H için.
Ve çekirdek olarak da fazla. Ben olsam Ryzen 7 4800H ve RX5600M içeren modeli alırdım. Lenovo Legion serisini kullanan hocam(LoL oynadığı için almıştı) vardı bazı tuşları tutukluk yapıyordu.

Leopard RAM frekansı diğerlerine göre düşük. Alpha'nın ne gibi sorunları var?

Sorunları var demedim. Ama araların da en iyi soğutma yapan ve sorunlarla kendini çok duyurmamış bir model. O frekanslar sıkıntı yapmaz.

Leopard dediğiniz GL75 Leopard mi? Ben Alpha 17 kullanıyorum tavsiyede ederim. Sorunuz varsa cevaplayabilirim.
MSI modellerinde seriler vardır, küçükten büyüğe sayarsak:
Gf(bravo), gl(leopard), gp(alpha),ge=gs, GT.
Şeklindedir.
Aralarındaki en kaliteli ve en az sorun çıkaranı Alpha'dır, bravo ile farkları şunlardır:
5600M ekran kartı diğeri 5500M.
Gp kasası diğeri gf kasası.
Leopard ile Alpha farkı:
Alpha tuş başına RGB destekli SteelSeries klavye kullanır.
Kasaları gri renktir ve alüminyum görünümlüdür.
Leopard siyah kasalı dır, SteelSeries üretimi tek renk kırmızı klavye kullanır.
Aynı zamanda alpha-bravo serilerinde freesync ekran bulunmaktadır, akıcı bir oyun deneyimi elde etmenizi sağlar.

Leopard dediğiniz GL75 Leopard mi? Ben Alpha 17 kullanıyorum tavsiyede ederim. Sorunuz varsa cevaplayabilirim.
MSI modellerinde seriler vardır, küçükten büyüğe sayarsak:
Gf(bravo), gl(leopard), gp(alpha),ge=gs, GT.
Şeklindedir.
Aralarındaki en kaliteli ve en az sorun çıkaranı Alpha'dır, bravo ile farkları şunlardır:
5600M ekran kartı diğeri 5500M.
Gp kasası diğeri gf kasası.
Leopard ile Alpha farkı:
Alpha tuş başına RGB destekli SteelSeries klavye kullanır.
Kasaları gri renktir ve alüminyum görünümlüdür.
Leopard siyah kasalı dır, SteelSeries üretimi tek renk kırmızı klavye kullanır.
Aynı zamanda alpha-bravo serilerinde FreeSync ekran bulunmaktadır, akıcı bir oyun deneyimi elde etmenizi sağlar.

Evet GL75 Leopard.

Peki en iyi soğutma, yüksek ram frekansı ve matlab kullanımına en uygun model hangisi ?​

Geri
Yukarı