MSI anakart BIOS sürüm düşürmeye izin vermiyor

Djibril Cisse

Centipat
Merhabalar,

MSI BIOS guncellemesını nasıl onceki surume downgrade edebılırız? Boyle bir şey mumkun mudur? (AM4 soket anakart)

Eski versiyon BIOS dosyasını yuklemek istediğimde "for providing better BIOS functionality and quality, the System will not allow to restore BIOS after flashing this target BIOS" seklinde uyarı vermekte...

(Guncel BIOS mevcut islemciyi tanımadı ve siyah ekranda kaldı, sırf BIOS downgrade icin farklı bir islemci takıp eski surumlerı kurmaya calistim ancak her defasında yukarıdaki hata ile karsilastim)

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmaya calışırsa sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı anakartlar da bios date koruması var. Örneğin benim hp'de aynı durum sözkonusu. Bios date daha eski ise yüklenmiyor. Belki bios dosyasının tarihini yeni tarih yaparsan yükleyebilir.

Son düzenleme:
Merhaba,

Keşke anakart marka/modelini tam olarak verseydiniz. Siz, kendi kullanmak istediğiniz BIOS/ROM'u kullanın.

Ref:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar,

MSI BIOS guncellemesını nasıl onceki surume downgrade edebılırız? Boyle bir şey mumkun mudur? (AM4 soket anakart)

Eski versiyon BIOS dosyasını yuklemek istediğimde "for providing better BIOS functionality and quality, the System will not allow to restore BIOS after flashing this target BIOS" seklinde uyarı vermekte...

(Guncel BIOS mevcut islemciyi tanımadı ve siyah ekranda kaldı, sırf BIOS downgrade icin farklı bir islemci takıp eski surumlerı kurmaya calistim ancak her defasında yukarıdaki hata ile karsilastim)

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmaya calışırsa sevinirim...
Anakartta Flash BIOS tusu olmasi lazim, onunla yapabilirsin kannimca.

@gen2, Bir arkadaş BIOS sürümünü düşürmek istiyor ama o tuş bile yok anlamadım. Aynı sorun var.
bios flash tuşu yok...

~ msi b450m a pro ~

bios dosyasının tarihini nasıl düzenlerim bilemiyorum, araştırmaya devam edeceğim...
servis yolu görünüyor gibi...
msilogo.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı