Çözüldü MSI anakartta RAM MHz'ini yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, RAM'lerim 3200MHz ama BIOS'ta 2133MHz olarak gözüküyor. Bunu yükseltmek için OC Settings'e gittiğimde dram Settings'te a-XMP kısmı yok. Yardım edebilir misiniz?

Anakartın ve işlemcinin modeli nedir?

Merhaba, RAM'lerim 3200MHz ama BIOS'ta 2133MHz olarak gözüküyor. Bunu yükseltmek için OC Settings'e gittiğimde dram Settings'te a-XMP kısmı yok. Yardım edebilir misiniz?

Hocam oradaki seçeneklerden Custom settingsi seçiceksiniz sonra oradaki en yüksek MHz değerini seçiceksiniz. Bu arada RAM MHz'ı işlemci ile de alakası var haberiniz olsun. Genelde anakartlarda böyle olur.

Hocam oradaki seçeneklerden Custom settingsi seçiceksiniz sonra oradaki en yüksek MHz değerini seçiceksiniz. Bu arada RAM MHz'ı işlemci ile de alakası var haberiniz olsun. Genelde anakartlarda böyle olur.

Nereden Custom'u seçeceğim anlamadım daha detaylı anlatır mısınız? İşlemcim i5 11400F.

Fotoğrafını çekip atabilir misin? Soldaki overclocking menusune tıkladığın zaman direk karşına gelmesi gerekiyor.

IMG_20220804_172359.jpg

Anakartın ve işlemcinin modeli nedir?

H510M Pro MSI, i5 11400F.

Nereden Custom'u seçeceğim anlamadım daha detaylı anlatır mısınız? İşlemcim i5 11400F.

Eki Görüntüle 1474299
Gözünün önünde işte? Extreme Memory Profile ( XMP ) olarak gözüküyor. Disabled yapmışsın şuan. Ordan en yüksek frekans olan profili seç kaydet ve çık. Dram Frequency'i önce Auto'ya al sonra XMP'yi aç.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı