MSI Apache GE70 2PC-292XTR RAM upgrade

The25baba25

Kilopat
Daha fazla  
Konu başlığında da belirtiğim gibi yukarıda yazan MSI Apache GE70 2PC-292XTR Notebook kullanmaktayım.
Bu konfigürasyonun özellikleri bu linkte;
MSI Apache GE70 2PC-292XTR Notebook mevcuttur.
Şimdi soruma gelirsek ben bu bilgisayarın RAM'ini yükseltmek istiyorum. Elimde bir tane tam uyacak 1600 MHz RAM modeli var ama ben alacağım RAM'in daha yüksek frekansta laptopumda çalışmasını istiyorum. Laptopun performansını arttıracak ve laptopun daha uzun ömürlü kullanımını sağlamsını istiyorum.
Aşağıdaki linkte Kingston'un kendi sitesinden uyumlu RAM'lerin listesini oluşturdum.
Bellek Arama
Asıl meselem şu 8 GB ve 1600 MHz hızında çalışan bir tane RAM laptopumu ilk aldığım günden beri takılı durmakta. Acaba laptopda takılı RAM'e uygun olan 1600 MHz 8 GB (KVR16LS11/8) bir tane RAM alıp 16 GB mı yapsam yoksa 1 tane 1866 MHz 8 GB RAM (HX318LS11IB/8) alıp 8 GB RAM'li bir laptop mu yapsam? Hangisi benim için karlı olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bellekten almanızı öneriyorum. Leptopta hız aşırtma yaparsanız sıkıntı olma ihtimali yüksek. Leptopta masaüstü gibi rahatlık yok.

Beyler yardımlarınız için sağolun. KVR16LS11/8 RAM'i satın aldım laptoba takarken bayağı sıkıntı çıkardı slota tam oturtamamışım, RAM'i zorla slota ittirip takınca sıkıntı çözüldü. Aşağıya CPU-Z ile aldğım sonuçların ekran alıntılarını atıyorum. 1. resim toplam RAM'i göstermekte, 2. resim aldığım RAM'i göstermekte, 3. resim orijinal RAM'i göstermekte. İlerde durumum iyi olursa HX318LS11IB/8 RAM'ini alıp sonuçlarını sizinle paylaşırım. Laptobun içinin resmini merak edenler olursa söyleyin onları da çekip atarım.
Not: RAM'i aldığım yeri reklam olmasın diye koymamıştım ama merak eden olur diye aşağıya linki bırakıyorum.
Kingston Kvr16ls11/8 8gb Ddr3l Pc3l 1600mhz 1.35v Notebook Bellek - n11.com
Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Son düzenleme:
@The25baba25 merhaba bende aynı bilgisayarı kullanıyorum ram değişikliği gözle gözükür farklar yarattı mı özellikle oyunlarda ? battlefield 4 oynamaya çalıştım battlefield 1 betasını oynadım low ayarlarda fps düşüşleri yaşadım ram ile alakası olabilirmi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı