i5 7500 ve GTX 1060 sistem iyi midir?

İyi CS:GO Valorant PUBG gibi rekabetçi oyunlarda seni götürün ama hikayeli oyunlarda yüksek ayarlarda 1080P 60 120 FPS alma hayalin olmasın bence.

Çoğu oyunda iş görücek FPS alabilirsin o sistemde.

Division 2 High ayarda 55-66 FPS

Just Cause 4 Very High ayarda 50-60 FPS.

Horizon Zero down - High ayarlarda 45-50 FPS.

Biraz daha bütçeyi zorlayıp ya da 1 - 2 ay sabredip Ryzen 5 ve 2060'lı bir sistem hem daha iyi hem de ileriye dönük kullanım zamanınızı uzatır.

Neredeyse aynı sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar var elimin altında şu an. Açıkçası geleceğe dönük ahım şahım bir sistem olduğunu söylemem, yaklaşık 3 seneye aşkın ilk aldığım günkü gibi neredeyse ilgilendiğim çoğu alanda sıkıntısız bir şekilde tatmin edici düzeyde performans sunabiliyor bana, memnunum şu an ama ilerleyen zamanlarda kompleks 3D tasarım-uzun süreli H264x render vs gibi işlemler başta olmak üzere gelecek nesil işlemci tabanlı oyunlarda da rahat edebilmek için anakart + CPU'yu da değiştireceğimi de belirtmek isterim, şu an için o işlemci günümüz standartları açısından orta segment bazında aşırı sınır bir konumda olup yer yer yetersiz kaldığı durumlar olabiliyor. Oyun olarak soracağın bir soru varsa da sorabilirsin bana.

NOT: O kasa 3-3.5K'dan fazla etmez, o da maksimum. Benzer fiyata daha güçlü bir makine toplanabilir belki.

Son düzenleme:
Dostlar, boşverin az önce babamla görüştüm alamıyormuşuz sistemi, para yetmiyormuş. Yine de teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı