MSI ARMOR RX 570 8GB Overclock Yapma

amd nin rx 570 lerde gördüğüm gpu sıcaklığı 50-60 dereceden sonra fan devreye giriyor bana göre problem çünkü kartın ömrü sürekli yüksek sıcaklıkta çalışmasından dolayı daha çabuk bitiyor ve daha da önemlisi daha çok kasılmaya sebep oluyor. Bende saphhire pulse rx 570 8gb modeli var msi afterburner ile fan hızını otomatikten çıkarıp yüzde 40'a ayarladım(ancak bazı oyunlarda fan hızını 50-55'e yükselmem gerekiyor) bu şekilde gpu sıcaklığı 30-40(bazı oyunlarda 50) dereceden yukarı çıkmıyor.

Bir ekran kartı maksimum kaç derecede kaç saat çalışabilir yani ben bu ekran kartını 80 derecede 2 saat kullansam sıkıntı yaşarmıyım soğutması falan nasıl
Msi afterburner ile fan hızını otomatikten manuel e al sürekli düşük ısıda kalır ama kullandığın oyun yada uygulamaya göre 5 farklı profil var bunları farklı hızlarda kaydet öyle kullan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı