RX 570 Overclock Yapma

macaastr

Hectopat
Sistem özelliklerim:

2020-06-10.png

RX570 4 GB ekran kartım var, overclock yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Öncelikle overclock işlemi kartın ısınmasına sebep olacaktır. Şuan herhangi bir ısınma problemi yaşamıyorsanız overclock yapabilirsiniz. Fakat ben karta overclock yapmanızı tavsiye etmem. Overclock yapsanız bile gözle görüşür bir performans artışı pek fazla olmayacaktır. Ha ama overclock yapmak istiyorsanız biz size tam olarak şu ayarları yapın diyemeyiz. Kendiniz en stabil ayarları deneme yanılma yolu ile bulmanız gerekli. Misal bir ayarı fazla yükselttiniz sistem için uyumsuz oldu ve çöktü, bilgisayara reset atıp sistemi açtığınızda ayarlar sıfırlanacaktır. Sistem çöktüğü zaman yaptığınız ayarları biraz daha düşürerek tekrar deneyeceksiniz ve bu şekilde stabil ayarları elde edeceksiniz. Overclock işlemini Radeon programından yapacaksanız görsele eklemiş olduğum windows ayarlarından hızlı başlatma aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız lazım. Yoksa Radeon ayarları sıfırlanır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 1.110
Ekran kartina overclock yapmak karli degil 4 5 FPS'ten oteye gitmez performans farki bosu bosuna sicakliklari arttirip kartin omrunu azaltmis olursunuz.

Pulse ITX model kullanıyorsan yapma, yanarız.

Yok Pulse değil
Merhabalar. Öncelikle overclock işlemi kartın ısınmasına sebep olacaktır. Şu an herhangi bir ısınma problemi yaşamıyorsanız overclock yapabilirsiniz. Fakat ben karta overclock yapmanızı tavsiye etmem. Overclock yapsanız bile gözle görüşür bir performans artışı pek fazla olmayacaktır. Ha ama overclock yapmak istiyorsanız biz size tam olarak şu ayarları yapın diyemeyiz. Kendiniz en stabil ayarları deneme yanılma yolu ile bulmanız gerekli. Misal bir ayarı fazla yükselttiniz sistem için uyumsuz oldu ve çöktü, bilgisayara reset atıp sistemi açtığınızda ayarlar sıfırlanacaktır. Sistem çöktüğü zaman yaptığınız ayarları biraz daha düşürerek tekrar deneyeceksiniz ve bu şekilde stabil ayarları elde edeceksiniz. Overclock işlemini Radeon programından yapacaksanız görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatma aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız lazım. Yoksa Radeon ayarları sıfırlanır.

Teşekkür ederim çok sağ olun :)
Ekran kartina overclock yapmak karli degil 4 5 FPS'ten oteye gitmez performans farki bosu bosuna sicakliklari arttirip kartin omrunu azaltmis olursunuz.

Teşekkürler tavsiyen için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı