MSI Armor RX 580 8 GB Yükte 75 Derece

berbatine

Decapat
Geçen hafta 2. el MSI Armor RX 580 8 GB OC aldım. Kart Witcher 3'de 75 AC Origin'de 68 dereceyi görüyor fakat boşta max 40 hatta FIFA 19'da max 55 dereceyi görüyor. Bu değerler normal mi?

İsteyen olursa Furmark test sonuçlarını ve başka türlü testleri yapıp atarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Plakanın o kadar etkileyeceğini sanmam.
O plaka kart bütünlüğü ve soğutma için konuyor. Ayrıca MSI TwinFrozr soğutması ile Armor soğutması arasında çok devasa bir fark var. Hepsi olmasa da çoğu TwinFrozr soğutmasının bir parçası arka plaka.
Sadece MSI değil. Asus'a ait Wing-Blade soğutmasının da önemli bir parçası. Dikkat ettiyseniz neredeyse tüm Strix soğutmalarda arka plaka mevcut. Nedeni ise soğutma ve kart bütünlüğü.

MSİ GTX 1070Tİ Armor oyunlarda 82 derece. 150 TL ucuz diye Gaming almadım Armor aldım pişman oldum. Kasa çok büyük. Önde 3 fan , arkada 1 fan var. Üst tarafta da boş 2 fan yeri var. Kasa muazzam havadar. Armor a sökmüyor abi ne yaparsan yap :(

O plaka kart bütünlüğü ve soğutma için konuyor. Ayrıca MSI TwinFrozr soğutması ile Armor soğutması arasında çok devasa bir fark var. Hepsi olmasa da çoğu TwinFrozr soğutmasının bir parçası arka plaka.
Sadece MSI değil. Asus'a ait Wing-Blade soğutmasının da önemli bir parçası. Dikkat ettiyseniz neredeyse tüm Strix soğutmalarda arka plaka mevcut. Nedeni ise soğutma ve kart bütünlüğü.
Hocam MSI Gaming ve Gaming X modelleri çok ufak MHZ değerleri ve arka plaka harici tıpatıp aynı, ve ısıları da aynı. Backplate çoğunlukla pazarlama tekniği olmakla birlikte asıl amacı PCB'yi korumak ve estetik.

Ekran kartım GTX 1060 6GB Armor modeli maksimum gördüğüm sıcaklık eğeri 60 derece.
Arkadaşımın Gaming X 1060 6GB kartı var değerler daha yüksek.
Kasada aynı.

Ekran kartım GTX 1060 6GB Armor modeli maksimum gördüğüm sıcaklık eğeri 60 derece.
Arkadaşımın Gaming X 1060 6GB kartı var değerler daha yüksek.
Kasada aynı.
Peki bunun için bize bir kanıt sunabilir misiniz? GTA 5 oynarken gördüğüm en yüksek sıcaklık 65 derece. MSAA 8X ve gelişmiş grafikler açık şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı