MSI Armor RX570 Afterburner ayarları

Schokofaoz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

MSI Armor RX570 4 GB kullanıyorum.
Aşağıdaki MHz değerlerini arttırsam nasıl olur?

IMG_20210407_194819.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa hakkında bilgim yok fakat hava akışını test etmek için yan tarafı açık şekilde deneyin. Eğer yan tarafı açık şekilde sıcaklık düşüşü olursa kasanın hava akışı kötü demektir.

Hocam undervolt olayını cidden güzel özetlemişsiniz emeğinize sağlık. Yalnız konu sahibi açısından da karışıklık olmaması adına undervolt dediğimiz olay kısaca Afterburner programındaki Core Voltage değerini düşürmektir. Yalnız sizde niye 4-5 derece etki etmiş onu anlayamadım. Biraz daha stabil bir ayar bulmak için uğraşırsanız 10-15 derecelik fark görebilirsiniz. Ayrıca ben şunu da fark ettim bir ayarı farklı bir sürücüde stabil bir şekilde kullanırken bir başka sürücüde stabil şekilde çalışmayabiliyor. O yüzden de birçok uğraşa rağmen stabil bir ayar bulamayan kullanıcılara sürücü değişikliğini de tavsiye ediyorum.
Hocam ek fan durmuş ya :(

Kasa içerisindeki fan mı durmuş? Belki bağlantısında problem olabilir kablo bağlantısını kontrol edin.
Tamam kontrol ettim çalıştırdım. Kasanın da camını çıkarttım ama bir sorum olacak kasanın camını çıkarttım ya acaba ek fanın işlevi azalır mı yani camı çıkarttık ya boşa hava üfler mi ?
Son Afterburner ayarlarım bunlar fakat bilgisayarı yeniden başlatınca Core Voltage 0 oluyor ama fan ayarlarım bıraktığım gibi oluyor onu nasıl düzeltebilirim ?

Dosya Ekleri

• Screenshot 7.04.2021 20_47_17.png
    Screenshot 7.04.2021 20_47_17.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Tamam kontrol ettim çalıştırdım. Kasanın da camını çıkarttım ama bir sorum olacak kasanın camını çıkarttım ya acaba ek fanın işlevi azalır mı yani camı çıkarttık ya boşa hava üfler mi ?
Son Afterburner ayarlarım bunlar fakat bilgisayarı yeniden başlatınca Core Voltage 0 oluyor ama fan ayarlarım bıraktığım gibi oluyor onu nasıl düzeltebilirim ?
Yan tarafı sadece test amaçlı açmanızı tavsiye ettim zaten. Sıcaklık değerleri eskisine göre düşük olursa yan tarafı açık şekilde kullanabilirsiniz. Gözle görülür bir sıcaklık farkı olmaz ise yan tarafını tekrar takarsınız. Ben kendi kartımda undervolt ve fan ayarı gibi işleri Radeon programı üzerinden yaptığım için MSI Afterburner programı hakkında bilgim yok maalesef.

Yan tarafı sadece test amaçlı açmanızı tavsiye ettim zaten. Sıcaklık değerleri eskisine göre düşük olursa yan tarafı açık şekilde kullanabilirsiniz. Gözle görülür bir sıcaklık farkı olmaz ise yan tarafını tekrar takarsınız. Ben kendi kartımda undervolt ve fan ayarı gibi işleri Radeon programı üzerinden yaptığım için MSI Afterburner programı hakkında bilgim yok maalesef.
Anladım sağolun hocam yardımınız için :)

Eki Görüntüle 962718
Kasa böyle hocam ve kapalı bir yerde

Eki Görüntüle 962719
Hocam Core Voltageyi 31e kadar indirdim
Fan speed ise 40 da fan ayarlarını nasıl yapabilirim?
Şuan internetim yok güvenli internetten oyunlara giremiyorum 40a kadar indirmek istemedim açıkcası.
Kasada kaç adet fan bulunuyor? Hava akışı da pek iyi gelmedi bana.

Core voltage için -31 yeterlidir. Fan ayarlarını şu anda gösteremiyorum, bilgisayarımda sorun var. Birkaç güne gösteririm kendi fan ayarlarımı.

@strigoi
Hocam 3 adet fan var resimde ki 2 ile gösterilen fan kasanın içine üflüyor havayı.
NOT:Kasanın camı açık kapali iken 2 derece artıyor
Eki Görüntüle 962997
Üçüncü fan işlemcinin fanı. Diğer fanlar ise içerideki havayı dışarı aktarmak için konumlandırılmış. Fakat kasanın önünde fan yok sanırım ve önü kapalı. Önden hava almıyor yani. Benim dediğimi denediniz mi? Yan tarafı açık şekilde deneyip sıcaklık değerlerine bakın. Yan tarafı açık iken sıcaklık değerleri düşerse hava akışı kötü demektir. Eğer yan tarafı açık iken sıcaklık değerlerinde değişme olmazsa iyi denilebilir.

Üçüncü fan işlemcinin fanı. Diğer fanlar ise içerideki havayı dışarı aktarmak için konumlandırılmış. Fakat kasanın önünde fan yok sanırım ve önü kapalı. Önden hava almıyor yani. Benim dediğimi denediniz mi? Yan tarafı açık şekilde deneyip sıcaklık değerlerine bakın. Yan tarafı açık iken sıcaklık değerleri düşerse hava akışı kötü demektir. Eğer yan tarafı açık iken sıcaklık değerlerinde değişme olmazsa iyi denilebilir.
2 derece açık iken 29-30 kapalı iken 31(sj) fazla bir fark yok gibi
ccbaa54feb260a2f4d722364cf86e0c5.jpg

Kasa bu hocam
Ve benim taktığım havayı içeri üflüyor hocam ters değiştiriyim mi ?

2 derece açık iken 29-30 kapalı iken 31(sj) fazla bir fark yok gibi
Eki Görüntüle 963011
Kasa bu hocam
Yalnız sistemi boşta denemekten ziyade yük altında deneyin. Mesela FurMark testi ile deneyebilirsiniz. Yan tarafı açık ve kapalı olmak üzere beşer dakika deneyebilirsin FurMark testinde.

Geri
Yukarı