MSI Armor RX570 boşta 54 derece normal mi?

HalilŞimşek

Hectopat
Kasayı yeni topladım ve sıcaklık değerleri garip geldi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Parçalar:
Rampage Hero (bu kasanın kumandasında fanlarını kontrol edebiliyorsunuz en yüksek hız orta hız ve fanları kapat var ben oyuna girdiğimde otomatik yükseğe alıyor ama boşta oldugum için orta hızda donuyolar orta hızda dönerken ki ısı derecesidir ekran kartının yüksek hıza alınca da değişmiyor aynen yazdıgım gibi. )
MSI Armor RX570 4 GB (boşta 54 derece arada bir 55 oluyor fanlar dönüyor sonra geri duruyor.)
R5 2600X (stok soğutucu ile 42-43 derece boştaki değerleri)

Bunlar normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartı, boşta.
1586122742729.png

Bu tür durumlarda kasa ve güç kaynağı ilk akla gelenlerdir. Rampage kasanın özelliklerini uzun uzun anlatmışsınız ancak burada önerilmesini beklemeyin. Çok fan olması ya da ayarlanması kasanın hava akımına olumlu etki ettiği anlamına gelmiyor. Güç kaynağının markası da belirtilmemiş. İşlemcinin Boost ayarı açık olabilir, onu da bilemiyorum. Ancak ekran kartı her halükarda çok sıcak çalışıyor.

Son düzenleme:
Boştaki sıcaklığı gerçekten fazla özellikle boşta fanı çalıştırıp kapatıyor ise sıkıntı var demektir. Sürücü güncellemeyi yada tekrar kurmayı dene. Sonuç değişmez ise garantiye göndermen faydalı olacaktır.

olabileceğim en yüksek çözünürlükteyim 1336x768 en yüksek ayarlar pingim var sürücüyü amdnin sitesindeki önerilen sürücüyü yükledim. en yüksek 60derece gördüm işlemci ise 55 derece maksimum
1586124117297.png
20200406_005501.jpg
Ekran Alıntısı.PNG

Ben oyun oynarken sorun yaşamıyorum ancak boştaki sıcaklık bir ürkütmedi değil. Test olarak işlemci ve ekran kartını aynanda veya ayrı ayrı programla zorlayıp değerlerini atabilirim.
Yapabileceğim başka bir şey var mı "benim" anladığım kadarıyla tam yükte bir sorun yok ama boştaki sıcaklığına anlam veremiyorum.

1586125977602.png

Son düzenleme:
Ben oyun oynarken sorun yaşamıyorum ancak boştaki sıcaklık bir ürkütmedi değil. Test olarak işlemci ve ekran kartını aynanda veya ayrı ayrı programla zorlayıp değerlerini atabilirim.
Yapabileceğim başka bir şey var mı "benim" anladığım kadarıyla tam yükte bir sorun yok ama boştaki sıcaklığına anlam veremiyorum.

Eki Görüntüle 529024

Hocam monitörün 144 hz mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı