Çözüldü MSI B150 Gaming M3 Anakart UEFI BIOS Desteği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Vefik Sami

Kilopat
Daha fazla  
MSI B150 Gaming M3 anakart ile bilgisayara UEFI destekli Windows yüklemek mümkün müdür? Yahut bu özelliğin bulunup bulunmadığını nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayfaya girince Ctrl+F kısayolu ile sayfadaki kelimeler arasında UEFI kelimesini aratın. İ harfiyle değil I harfiyle aramanız gerek, o zaman desteği var mı yok mu görebilirsiniz. Güncel anakartların neredeyse hepsi UEFI destekli. Sorduğunuz model de dahil.

MSI sitesinde B150 Gaming m3 anakart tanıtımının yapıldığı sayfada - Türkçe olanı - UEFI açıklaması yok. İngilizce olanda "UEFI" harfleri var da "var" mı diyor, "yok" mu diyor; İngilizcem olmadığından ne dediğini çözemedim. Google amcanın çevirisi de evlere şenlik. Hatalı tercüme okumaktansa hiç bilmemek daha az tehlikeli.

Aslında UEFI özelikli Windows 10 yüklemeye çalıştım. Ne var ki, sabit disk için ['edd' ya da 'esd' bölümleme yok yüklenemez] gibi bir uyarı aldım. Anlayacağınız; UEFI denemem başarısız oldu ve standart Windows kurulumu yaptım.

NOT: Her ne kadar ingilizcem olmasa da UEFI harfleri içinde (İ) olmadığını biliyordum. Zannederim, farkına varmadan/sehven yazmışım.

Güncel anakartların neredeyse hepsi UEFI destekli. Sorduğunuz model de dahil.
UEFI destekli olduğunu söyledim. Arama yapmanıza gerek yoktu, nasıl öğreneceğim dediğiniz için açıklama yapmıştım. :) UEFI kurulumda başarısız olduysanız Windows 10 kategorisine detaylı ve fotoğraflı şekilde aldığınız hataları paylaşın, yeni konu açmış olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı