MSI B150 Gaming M3 anakarta A200 SSD uyar mı?

Bütçe
500

Rodian

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
A2000
Anakart
MSİ B150 GAMİNG M3
Merhabalar MSI B150 Gaming M3 anakartını kullanmaktayım ve SSD almayı düşünüyorum son bir haftadır ve M.2 slotu olduğunu gördüm kartımda ondan sonra MSI Türkiye'ye hangi türden SSD'leri destekler diye mesaj attım bana;

"- Supports PCI-e 3.0 X4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards.

Sadece M.2 SATA uyumlu SSD'leri destekliyor."

Şeklinde bir mesaj attılar buradan yola çıkarak KNG 250GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/250G SSD : Amazon.com.tr: Bilgisayar ürününü alıp taksam olur mu bu ürün PCI-e 3.0 X4 destekliyor sanırım ama sizlere danışmak istedim yine de ayrıca SSD nasıl iyi mi uyarsa eğer kartıma almayı düşünüyorum bugün şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    105,1 KB · Görüntüleme: 22
M.2 SSD alacaksın galiba olacağını düşünüyorum çünkü uyumlu diye yazmışsın. Doğru bilgileri yazdıysan olur.

Not: NVMe SSD anakartına uymuyormuş o yüzden maalesef olmaz fakat M.2 SSD olduğu için M.2 SSD alabilirsin.

Güncelleme gelmiş mi benim haberim yoktu.

destekliyor mu şimdi kesin olarak msi da bana
'- Supports PCI-e 3.0 X4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards.

Sadece M.2 SATA uyumlu SSD'leri destekliyor." dedi PCIe 3.0x4 olayı ssdnin başlıklarındada yazıyor zaten ama hala tam olarak anlamadım destekliyor mu desteklemiyor mu alsam denesem iade alırlar mı ondan korkuyorum uymayıp kalırsa elimde diye :)
Eski bir anakart olduğu için destekleyeceğini çok zannetmiyorum ama yabancı kaynaklardan araştırayım sizin için.
msi türkiyenin attığı mesaj dediğim gibi sizde bakarsanız çok sevinirim yorumlarınızı bekliyorum

Destekliyor mu şimdi kesin olarak MSI da bana.
'- Supports PCI-e 3.0 X4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards.

Sadece M.2 SATA uyumlu SSD'leri destekliyor." dedi PCI-e 3.0x4 olayı SSD'nin başlıklarındada yazıyor zaten ama hala tam olarak anlamadım destekliyor mu desteklemiyor mu alsam denesem iade alırlar mı ondan korkuyorum uymayıp kalırsa elimde diye :)

Bende senin gibi düşünüyordum ama güncellemesiyle alakalı bir yazı atınca şaşırdım bende. İade alacaklarını düşünüyorum.

Kutuyu açtığım için vs almazlar diye düşünüyorum ben de tam aksine bakalım @AllyFeedon un yorumunu bekliyorum ben de :)
Msi forumundan ve bir kaç kaynağa baktım yazılım hakkında bir şey bulamadım. :(

Msi forumundan ve bir kaç kaynağa baktım yazılım hakkında bir şey bulamadım. :(
teşekkür ederim ben de anakartın sitesine baktım anakartın özelliklerinde şöyle bir bilgilendirme var

Bult_ar_org.gif
Storage

Intel® B150 Chipset
• 6 x SATA 6Gb/s ports
• 1 x M.2 slot
- Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
- Supports PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD with Turbo U.2 Host Card (optional)*

• 1 x SATAe port**
• Supports RAID 0, RAID1, RAID 5 and RAID 10
• Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors.

yani buna ne diyebiliriz kafayı yiyeceğim ne kartmış ya :)

Yeni konular

Geri
Yukarı