MSI B150 Gaming M3 anakarta A200 SSD uyar mı?

Bütçe
500
teşekkür ederim ben de anakartın sitesine baktım anakartın özelliklerinde şöyle bir bilgilendirme var

Bult_ar_org.gif
Storage

Intel® B150 Chipset
• 6 x SATA 6Gb/s ports
• 1 x M.2 slot
- Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
- Supports PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD with Turbo U.2 Host Card (optional)*

• 1 x SATAe port**
• Supports RAID 0, RAID1, RAID 5 and RAID 10
• Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors.

yani buna ne diyebiliriz kafayı yiyeceğim ne kartmış ya :)
Aynı satıcıdan SATA M2 beğenin uymaz ise geri değişim yaparsınız SATA M2 SSD ile :D önce sorun ama iade vs olur mu diye.

...
• 1 x M.2 slot
- Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
...
yani buna ne diyebiliriz kafayı yiyeceğim ne kartmış ya :)
... diye belirtilmişse eğer:
- PCIe M.2 diski destekler. x4 hat/lane genişliğinde.
- SATA M.2 yani mSATA diski destekler. Ama gedik/notch hangisi buna bilmek gerekli. (M.2 - Wikipedia)

... diye belirtilmişse eğer:
- PCIe M.2 diski destekler. x4 hat/lane genişliğinde.
- SATA M.2 yani mSATA diski destekler. Ama gedik/notch hangisi buna bilmek gerekli. (M.2 - Wikipedia)
Nasıl yani anlamadım yazdıklarınızı :/
Aynı satıcıdan SATA M2 beğenin uymaz ise geri değişim yaparsınız SATA M2 SSD ile :D önce sorun ama iade vs olur mu diye.
Amazon TR satıyor bizzat bu a2000i onlardan almayı düşünüyorum
Ürünün yorumlarında bir kullanıcı yorumu :

Laptop'um PCIe 3.0 x4 standartlarına sahip olduğu için uzun araştırmalarım sonucu bu modeli tercih ettim ve pişman olmadım. Öncelikle, benzer fiyata satılan birçok NVMe M.2 SSD'ler SATA 3 destekli standart SSD'lerden çok da fazla hız sunmuyordu, takribi 550 mb/s yazme ve okuma hızı. Ancak bu cihaz NVMe M.2 SSD olmasının avantajını gerçekten gösteriyor ve 2000 mb/s yazma ve okuma hızlarına çıkabiliyor. Ayrıca sıcaklık olarak da oldukça serin kalabiliyor. NVMe M.2 SSD alacaksanız mutlaka değerlendirmeniz gereken bir model, hem nvme hızını alıyorsunuz hem de diğer ürünlere göre daha uygun.

Son düzenleme:

Amazon TR satıyor bizzat bu a2000i onlardan almayı düşünüyorum
Ürünün yorumlarında bir kullanıcı yorumu :

Laptop'um PCIe 3.0 x4 standartlarına sahip olduğu için uzun araştırmalarım sonucu bu modeli tercih ettim ve pişman olmadım. Öncelikle, benzer fiyata satılan birçok NVMe M.2 SSD'ler SATA 3 destekli standart SSD'lerden çok da fazla hız sunmuyordu, takribi 550 mb/s yazme ve okuma hızı. Ancak bu cihaz NVMe M.2 SSD olmasının avantajını gerçekten gösteriyor ve 2000 mb/s yazma ve okuma hızlarına çıkabiliyor. Ayrıca sıcaklık olarak da oldukça serin kalabiliyor. NVMe M.2 SSD alacaksanız mutlaka değerlendirmeniz gereken bir model, hem nvme hızını alıyorsunuz hem de diğer ürünlere göre daha uygun.
Ha bu arada bende de A2000 var ve ve çok garip bir sorunu var yazma hızı 1000'e düştü ve hiç anlam veremedim okuma hızı sapasağlam ama yazma hızı 1000'e düşüyor foruma biraz bakın benim ile aynı sorunu yaşayan forumdaşları görürsünüz.

...
Yani:
Kılavuz demiş ya...
Supports PCIe 3.0 x4 standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
PCIe M.2 diskleri destekliyor. PCIe 2.0 ve aşağısıysa disk, diskin PCIe sürümü kadar hızlı çalışır. PCIe 3.0 ve üstü ise disk, PCIe 3.0 sürümü kadar hızlı çalışır.

Sonra, kılavuz demiş ya...
Supports SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
SATA M.2 diskleri destekliyor. 6Gb/s yani SATA-III desteği var.

Ama... SATA M.2 modüllerinin bağlantı/konektör yerinde, bir gedik/notch vardır. Kabaca şöyle... Diskin konektöründeki gedik solda (B tipi) ise ama anakarttaki yuvanın gediği sağdaysa (M tipi), kullanılamaz. Diskin konektöründeki gedik sağda (M tipi) ise ama anakarttaki yuvanın gediği soldaysa (M tipi), kullanılamaz. Bunu bilmek gerekli diye kastettim.

Yine de...
PCIe M.2 modüllerin konektör gediği sağdadır, M tipi yani. Madem ki anakartın kılavuzunda, hem PCIe hem de SATA M.2 modül kullanbilirsiniz demiş, anakarttaki M.2 yuvası hem B hem de M tiplerini destekliyor olabilir. Ama emin olmak gerekli. O nedenle yazdım. wikipedia bağlantısını açarsanız, çok daha ayrıntılı anlatımı var.

Edit: mSATA hatası düzeltildi.

Son düzenleme:
Ha bu arada bende de A2000 var ve ve çok garip bir sorunu var yazma hızı 1000'e düştü ve hiç anlam veremedim okuma hızı sapasağlam ama yazma hızı 1000'e düşüyor foruma biraz bakın benim ile aynı sorunu yaşayan forumdaşları görürsünüz.
o fiyatlara alınabilecek en sorunsuz ssd ya ama çoğu modeli araştırdım en okeyi a2000
Yani:
Kılavuz demiş ya...
Supports PCIe 3.0 x4 standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
PCIe M.2 diskleri destekliyor. PCIe 2.0 ve aşağısıysa disk, diskin PCIe sürümü kadar hızlı çalışır. PCIe 3.0 ve üstü ise disk, PCIe 3.0 sürümü kadar hızlı çalışır.

Sonra, kılavuz demiş ya...
Supports SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
mSATA yani SATA M.2 diskleri destekliyor. 6Gb/s yani SATA-III desteği var.

Ama... mSATA (SATA M.2) modüllerinin bağlantı/konektör yerinde, bir gedik/notch vardır. Kabaca şöyle... Diskin konektöründeki gedik solda (B tipi) ise ama anakarttaki yuvanın gediği sağdaysa (M tipi), kullanılamaz. Diskin konektöründeki gedik sağda (M tipi) ise ama anakarttaki yuvanın gediği soldaysa (M tipi), kullanılamaz. Bunu bilmek gerekli diye kastettim.

Yine de...
PCIe M.2 modüllerin konektör gediği sağdadır, M tipi yani. Madem ki anakartın kılavuzunda, hem PCIe hem de mSATA M.2 modül kullanbilirsiniz demiş, anakarttaki M.2 yuvası hem B hem de M tiplerini destekliyor olabilir. Ama emin olmak gerekli. O nedenle yazdım. wikipedia bağlantısını açarsanız, çok daha ayrıntılı anlatımı var.
Ben size anakartımda bulunan m2 slotunun da resmini atayım bir bakın isterseniz tek çentikli bende ki giriş mesela bazı ssdler çift çentikli onlar sata m2 oluyor sanırım ama bendeki giriş tek çentikli a2000 gibi ssdler için gibi

Dosya Ekleri

• 1644933664964..jpg
    1644933664964..jpg
    163 KB · Görüntüleme: 12
  • 1644933709238..jpg
    1644933709238..jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 12
o fiyatlara alınabilecek en sorunsuz ssd ya ama çoğu modeli araştırdım en okeyi a2000

Ben size anakartımda bulunan m2 slotunun da resmini atayım bir bakın isterseniz tek çentikli bende ki giriş mesela bazı ssdler çift çentikli onlar sata m2 oluyor sanırım ama bendeki giriş tek çentikli a2000 gibi ssdler için gibi
M.2 slotu tek çentikliyse VE hem PCIe hem de SATA desktekliyor İSE mutlaka sağ çentikli (M tipi) modülleri destekler; B tipini desteklemez; ama B+M tipini desktekler. Bu slot için SATA M.2 disk alırken, M ya da B+M olmasına dikkat edin yeter.

PNY CS3030'a baktınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı