MSI B150M Bazooka anakartın BIOS'u nasıl güncellenir?

yagizbakirci

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB 2133MHz
İşlemci
i5 6500 3.2GHz
Dün akşam Windows 11 kurduktan sonra Valorant'a giriş yaptım vs. 2.0 TPM hatası aldım. BIOS'a girip baktığımda Secure Boot'u bulamadım. UEFI olarak gözüküyor fakat Secure Boot gözükmüyor. En sonunda sinirden restore defaults dedikten sonra giriş ekranım falan değişti başka bir sorun yaşamadım. Anakart modeli MSI B150M Bazooka. Makalelerde TPM 2.0 desteklediğini söylüyor. Bendeki BIOS sürümü 2016'ya ait ve yeni sürümü en son 2018'de çıkmış. BIOS'u güncellersem sorunu çözeceğimi düşünüyorum fakat M-Flash sekmesinde USB'nin içindeki dosyayı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Bu da görsel.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    974 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Bios u varsayılan ayarlara sıfırlaman gerekebilir, zamanında rehber videosu çekmişlerdi belki yardımı dokunur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI siteden B150M Bazooka için olan en güncel BIOS sürümünü indirin. USB'ye atarken herhangi bir klasör içine koymayın. Yine görmüyorsa USB formatını değiştirin (Fat32/NTFS/exfat).

MSI siteden B150M Bazooka için olan en güncel BIOS sürümünü indirin. USB'ye atarken herhangi bir klasör içine koymayın. Yine görmüyorsa USB formatını değiştirin (Fat32/NTFS/exfat).
Bunların hepsini denedim. Maalesef dosyayı görmüyor. USB'yi ön tarafa değil de arka tarafa bile taktım yani görmüyor

Geri
Yukarı