MSI B150M Bazooka ve MSI H110M Pro-Vd farkı

Fmsha

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar technopat'ın hazırladığı sistemde Bazooka olan anakart kullanılıyor.

MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151
link bu , fakat H110m pro-vd den üstün olan tarafı nedir ?

Ben overclock düşünmüyorum , i5 6500 gtx 950 yapmaya çalışacağım o yüzden diğer parçaların fiyatlarını en makul olanlarından seçmeye çalışıyorum. Özelliklerine baktım fakat pek fark göremedim ram kapasitesi dışında. Beni aydınlatabilecek var mı ?

MSI H110M Pro-Vd D4 2133MHz mATX 1151 ; Bu da h110m pro-vd linki.

Son düzenleme:
Ram slotunun benim için önem arzettiğini düşünmüyorum zaten en fazla 16 GB kullanırım ki sistemi topladığımda 8 GB alıcam.
Yonga setinin ne anlama geldiğini ne gibi etkisi oldugunu bilmiyorum şimdi ona bakıcam.
Gaming Lan ın bana katabileceği ne olabilir veya audi boost un ? Sesleri daha mı net , daha mı kaliteli duymamı sağlar ?

Daha kaliteli bileşenler ile üretilmiş ve fiyat farkı en son 150 TL'ydi. Özellik açısından kayda değer fark yok. Üstünde ceviz kırılmayacaksa H110M alınabilir.

Son düzenleme:
Ram slotunun benim için önem arzettiğini düşünmüyorum zaten en fazla 16 GB kullanırım ki sistemi topladığımda 8 GB alıcam.
Yonga setinin ne anlama geldiğini ne gibi etkisi oldugunu bilmiyorum şimdi ona bakıcam.
Gaming Lan ın bana katabileceği ne olabilir veya audi boost un ? Sesleri daha mı net , daha mı kaliteli duymamı sağlar ?
Gaming Lan: Eternet kablosuyla bağlandığında internetin verimini arttırır. Kısaca Lag sorunu azalır.
Audio Boost: Kulaklıktan gelen sesin frekansını yükseltir. Kulaklığın verimi artar. Yani kulaklıktan daha çok ses gelir.

Ses kartı fiyatlarına baktım fakat en ucuzu 100 lira gibi duruyor. Pro-VD olan anakartta ses kartı yok , harici bir ses kartı alıcak isem Bazoka almak daha mantıklı geldi şuan.

Bütçesi dar olan bir kişinin H110M Pro VD alması daha mantıklı olur. B150 almak yerine diğer bileşenlere ağırlık verirsiniz.

2 Ram Slotu - 4 Ram Slotu
H110M Yonga Seti - B150M Yonga Seti
Dayanıksız - Dayanıklı
000000000 - Gaming Lan, Audio Boost
Sen buna teknoloji ustası demişsin ama bu bildiğin teknoloji patlıcanı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı