MSI B150M Gaming Pro vs MSI B150M Bazooka

Sinan Demirci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu iki ürünün Sinerji internet sitesindeki fiyatları kuruşuna kadar aynıdır. Fiyatları 356,48 TL'dir. Benim topladığım bir sistem var ve ben topladığım bilgisayarda Bazooka anakartı seçmiştim. Sonradan bu iki ürünün fiyatının aynı olduğunu gördüm ama özelliklerinden anlamadığım için farklarını anlamadım. Benim topladığım sistemde hangi anakartı kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız ve topladığım sistem hakkında tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Ayrıca topladığım bilgisayarda size danışmak istediğim sorularım var:
  1. Bilgisayarda uyuşmamazlık sorunu olur mu?
  2. İşlemciye fan almam gerekir mi?
  3. Monitör konusunda Viewsonic'in VIEWSONIC 23.6" VX2457-mhd AMD FreeSync™ 75 Hz 1MS GAMING MONİTÖR 75 Hz'lik monitöründe karar kılmıştım ama Sinerji'de kalmamış. Bana toplam fiyat 5200 TL'yi geçmeyecek şekilde bir monitör önerirseniz sevinirim.
  4. Kasa konusunda da önerilere açığım. Pencereli ve güzel görünüşlü kasalar tercihimdir.
Bu konularda bilgim yeterli olmayabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlara doğru baktığınıza emin misiniz? Aynı değil. Gaming M3 daha pahalı, öyle olması gerekir zaten. Bazooka'dan daha nitelikli bir anakart. İmkanınız varsa Gaming M3 alın, yoksa Bazooka da olabilir. Monitörü oradan almak zorunda değilsiniz, başka sitelere de bakın. Sistem genel haliyle iyi. İşlemciye şimdilik fan almayabilirsiniz, oyunlarda muhtemelen en fazla 70 derece görürsünüz. Bu da sorun değil. Ancak işlemciyi %100 kullanacak işler yaparsanız sıcaklık 90'ı çok rahat bulabilir stok fanla. Sadece oyun/film/internet amaçlı sistem topluyorsanız daha sonra alabilirsiniz soğutucuyu. Bütçeniz olduğunda almanızı tavsiye ederim. Seçtiğiniz kasayı kullanıyorum ve memnunum. Başka modellere de bakabilirsiniz tabii ki. Sistem bu haliyle güzel.

Fiyatlara doğru baktığınıza emin misiniz? Aynı değil. Gaming M3 daha pahalı, öyle olması gerekir zaten. Bazooka'dan daha nitelikli bir anakart. İmkanınız varsa Gaming M3 alın, yoksa Bazooka da olabilir. Monitörü oradan almak zorunda değilsiniz, başka sitelere de bakın. Sistem genel haliyle iyi. İşlemciye şimdilik fan almayabilirsiniz, oyunlarda muhtemelen en fazla 70 derece görürsünüz. Bu da sorun değil. Ancak işlemciyi %100 kullanacak işler yaparsanız sıcaklık 90'ı çok rahat bulabilir stok fanla. Sadece oyun/film/internet amaçlı sistem topluyorsanız daha sonra alabilirsiniz soğutucuyu. Bütçeniz olduğunda almanızı tavsiye ederim. Seçtiğiniz kasayı kullanıyorum ve memnunum. Başka modellere de bakabilirsiniz tabii ki. Sistem bu haliyle güzel.
MSI B150M Gaming Pro D4 2133Mhz mATX 1151 (MSI DS B1 Interceptore Mouse Hediye)
Bu attığım linkteki anakart ile bazooka arasındaki farkı sormak istemiştim ama herhalde yanlış link attım. Bu iki anakart arasındaki fark nedir? Bilgisayarı oyun ve render için kullanmayı düşünüyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Görsel farklılıklar var. Bazooka'da 2 adet USB 2.0 ve 4 adet 3.0, Pro'da ise 6 adet 3.0 mevcut. Bazooka'da DVI ve HDMI var, Pro'da ise VGA, DVI ve HDMI var. İkisinde de ALC 887 ses kartı var. Kısacası devasa farklar yok. Fiyat farkında olduğu gibi.

Seasonic iyi bir marka mı? Gigabyte'ın MSI'a göre FPS'si biraz az. O yüzden MSI tercih ediyorum. Z9 kasaya parçaların sığmama sorunu olur mu? Cevapladığın için teşekkürler.

Görsel farklılıklar var. Bazooka'da 2 adet USB 2.0 ve 4 adet 3.0, Pro'da ise 6 adet 3.0 mevcut. Bazooka'da DVI ve HDMI var, Pro'da ise VGA, DVI ve HDMI var. İkisinde de ALC 887 ses kartı var. Kısacası devasa farklar yok. Fiyat farkında olduğu gibi.
6 tane USB 3 olması daha iyi değil mi? Diğer bir artısı da fazladan VGA olması daha iyi değil mi? Siz olsanız hangi kartı tercih ederdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Gaming M3 tercih ederdim. İhtiyaçlarımı o karşılıyor. Herkes ihtiyacına göre seçmeli. VGA olmasının benim gözümde bir değeri yok, eskide kalmış bir teknoloji. Kurtulun VGA'dan. 6 tane USB 3.0'a sahip olması güzel bir şey tabii ki.

Ben Gaming M3 tercih ederdim. İhtiyaçlarımı o karşılıyor. Herkes ihtiyacına göre seçmeli. VGA olmasının benim gözümde bir değeri yok, eskide kalmış bir teknoloji. Kurtulun VGA'dan. 6 tane USB 3.0'a sahip olması güzel bir şey tabii ki.
VGA fazladan olduğu için dedim. M3 biraz pahalı ama düşünceğim. Yardımcı olduğun için teşekkürler.

Seasonic iyi bir marka mı? Gigabyte'ın MSI'a göre FPS'si biraz az. O yüzden MSI tercih ediyorum. Z9 kasaya parçaların sığmama sorunu olur mu? Cevapladığın için teşekkürler.

6 tane USB 3 olması daha iyi değil mi? Diğer bir artısı da fazladan VGA olması daha iyi değil mi? Siz olsanız hangi kartı tercih ederdiniz?
Performans ve soğutma olarak MSI ile aralarında fark yoktur hocam. Tabi MSI daha yakışıklı duruyor, OC potansiyeli de daha iyi olabilir. Bütçeyi 4300 civarında bırakmıştım MSI olanı da tercih edebilirsiniz tabi her ikiside sizi üzmeyecektir. Seasonic hakkında ufak bir araştırma yapmanız firmanın ne kadar iyi olduğunu anlamanıza yeter. Kasa da gayet geniş bileşenler rahatlıkla sığacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı