MSI B350 GAMING PRO Carbon BIOS güncelleme

XonizaL

Hectopat
Merhaba.
MSI B350 GAMING PRO Carbon anakartını kullanıyorum ve CPU olarak AMD Ryzen 5 3600X'i anakart üzerinde kullanıyorum.
Anakartım normalde bu işlemciyi desteklemiyor fakat MSI sitesinden baktığım zaman Ryzen 5 3600X için bir BIOS güncellemesi mevcuttu ve bunun üzerine bir bilgisayarcıya götürüp 2.nesil bir işlemci taktırıp BIOS güncellemesini yaptırdım ardından normal olarak BIOS'un görüntüsü değişti.
Asıl konuya gelelim; ben M-Flash özelliğini kullanarak şu anki güncel BIOS sürümünü indirip kurduktan sonra PC açılır mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Motherboards: B350 GAMING PRO CARBON | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Artı olarak küçük bir sorum daha olacak; anakartın üstünde JRGB portu mevcut değil sadece JLED portu var. Kasa olarak Cooler Master MB511 kasasını kullanıyorum ve RGB kontrolcüsüne reset tuşunun kablosunu bağladım ve öyle kullanıyorum. JLED portuna JRGB bağlantısı yapabilir miyim? Herhangi bir dönüştürücüsü falan var mı yoksa hiç desteklemiyor mu?

USB belleğe attım sonra BIOS'a girip M-Flash özelliğini kullanarak güncellemeye başladım bilgisayar kapandı sonra açıldı fakat ekran gelmedi. Yarım saat falan bekledim baktım gelmiyor bende BIOS'u sıfırladım pilini söküp takarak. Konu kapansın, güncelleme yapamıyorum.
BIOS sıfırla ve o şekilde yap. XMP ya da overclock işlemi olursa, BIOS güncelleme yapamayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı