MSI B350 PC Mate Ryzen 3.nesili destekliyor mu?

Mehmet düşmez

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yukarıda başlıkta da da belirttiğim gibi anakart iyi bir kart mı ve 3.nesil Ryzen'leri destekler mi overclock için elverişli bir kart mı? 2400G İle kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3. Nesil Ryzen alıp bu kartla o.c. yapmanız çok zor. Ben sanmıyorum ancak yapabilirseniz bile çok az bir miktar. Ve 65W TDP üstüne sahip işlemcilerde sıkıntı çıkarabilir. R5 3600X alıp da bu anakarta takmazsınız zaten umarım.

2400G, Zen+. Öte yandan anakart 1000/2000/3000 serisini destekliyor. 3000 serisi için BIOS güncellemesi şart:

3. Nesil Ryzen alıp bu kartla o.c. yapmanız çok zor. Ben sanmıyorum ancak yapabilirseniz bile çok az bir miktar. Ve 65W TDP üstüne sahip işlemcilerde sıkıntı çıkarabilir. R5 3600X alıp da bu anakarta takmazsınız zaten umarım.
neden o.c olmuyor ki anakartda soğutucu bloklar var b350m-kda dahi overclok oluyor ve 3. nesili destekliyormuş o.c neden yapılmadını öğrenebilir miyim ?

neden o.c olmuyor ki anakartda soğutucu bloklar var b350m-kda dahi overclok oluyor ve 3. nesili destekliyormuş o.c neden yapılmadını öğrenebilir miyim ?
Dostum besleyemiyor işlemciyi. Bu kadar basit, 65W TDP'ye sahip işlemcilerde belki yaparsın ancak 90W TDP'lerde imkansız yada çok zor. Deneyip bir şeyleri çalışmaz hale getirebilirsin istersen.
Chipsetlere göre işlemciyi besleyen devre elemanları değişiklik gösteriyor. Yani, X570 ve B350 kartlarda, işlemci etrafındaki devre elemanlarının sayısına bak. Farkı göreceksin.

Aynı anakart bende de var. Anakart sağlam ama yeni nesil işlemcilerde overclock potansiyeli, işlemci boostu ve VRM açısından yeni nesil anakarta geçmek gerekiyor.

Aynı anakart bende de var. Anakart sağlam ama yeni nesil işlemcilerde overclock potansiyeli, işlemci boostu ve VRM açısından yeni nesil anakarta geçmek gerekiyor.
anakartdan memnun musunuz herhangi bir sıkıntı çıkardı mı ve 2.nesil ryzenlerde o.c yapılma şanşı artıyor mu ?
1.nesillerde %85 ken
2. nesillerde %65 ken
3.nesillerde %45e mi düşüyor overclok yapma ihtimali ?

Aynı anakart bende de mevcut. Ryzen 5 3600 alsam sıkıntı çıkarır mı? Anakart BIOS sürümüm 7A34VALR(Beta version) olarak en güncel versiyon. İlk çıkan Ryzen 5 1600 var değişmek istiyorum ama bilemedim.

Aynı anakart bende de mevcut. Ryzen 5 3600 alsam sıkıntı çıkarır mı? Anakart BIOS sürümüm 7A34VALR(Beta version) olarak en güncel versiyon. İlk çıkan Ryzen 5 1600 var değişmek istiyorum ama bilemedim.
Sitesinde Ryzen 3. Nesili destekliyor yazmıyor. Recep Baltaş üstte Ryzen 3000'i destekliyor demiş. Destekliyor sanırım. Dene, gör. Olmadı bütçeye göre B550 Gaming Plus alabilirsin. Tabi, Ryzen 5 3600 için gereksiz bir anakart.

Geri
Yukarı