MSI B350 Pro-VDH BIOS Güncelleme

enumar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 3 1300X ile MSI B350M Pro VDH ile beraber Gskill 3000 MHz tek slot RAM almıştım yakın zamanda. Fakat gördüm ki MSI'nin kendi standart XMP değerleri ile önerdiği max 2933 MHz'yi seçtiğimde PC'ye görüntü gelmedi ve komple gitti. Defalarca resetlememe rağmen düzelmedi. BIOS'u resetlemek zorunda kaldım. Neyse; sorum şu ki yeni BIOS için indirdiğim dosya zipli şekilde ve içini açtığımda setup dosyası göremiyorum.

MSI'nin sitesinde şöyle bir uyarı var: ''Bu konumdan (Live Update üzerinden değil) BIOS dosyası indiren kullanıcıların, BIOS güncellemesi yaparken indirilen sıkıştırılmış dosyadaki flash utility yazılımını kullanmaları gerekir. BIOS güncellemesi sırasında oluşabilecek hatalardan kaçınmak için bu yazılımın eski versiyonlarını ya da MSI tarafından sunulmayan yazılımları kullanmamanız tavsiye edilir. ''

Buradaki dosyalar normal mi yoksa sıkıştırılmış, benim bilmediğim formatta bir setup dosyası mı? Şu anki BIOS sürümüm 03/21/2017 E7A38AMS.A00 BIOS Versiyonu. M-flash ile PC'yi açıp o WinRAR'lı dosyayı oldugu gibi USB'ye atıp öyle mi güncellemeliyim? Bir de direkt bu sürüme güncellersem bir sıkıntı oluşur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

ami bios 2019.jpg
bios dosyaları.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bios sürümlerinin uyarılarını oku bir tanesinde " Bu BIOS u yüklemeden önce Chipset driveriniz en son sürüme güncellenmiş olsun." diye bir uyarı vardı orada yazan sürümü veya en yeni chipset sürümünü yükleyip güncellersen daha iyi olur, onu yüklemeden bu sürüme güncellemek %95 sıkıntı oluşturur.

Resmi attığım bilgisayar laptop onu belirtmeyi unutmuşum. Biraz karışık gözüküyor bu işlem.Bu aldığım aldığım yeni parçalarla birleştirdiğim kasadaki harddiskte eski windows duruyor athlonx2 bilgisayarım varken kurduğum, o yüzden her halükarda format atacağım.Başlığı açmamın sebebi MSI'ın sitesinde böyle uyarılar olması.Yoksa direk en güncel bios'a direk güncellerim. Daha önceden athlon x2 pc'ye bios güncellerken sorun yaşamadım.Yeni MSI içeren ürünlerin parça garantileri devam etmekte; o yüzden pek riske girmek istemiyorum açıkcası,olmadı ben bu güncelleme işini Vatan'da sorayım, umarım hayır demezler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rehber bile yapmışız nasıl güncellenir diye aratırsanız bulacaksınız. Hadi bunu geçtim resmini attığın yerin bir satır üstünde zaten nasıl yüklenir diye belirtiliyor okumuyorsunuz ki.
Anakart modelini doğru biliyorsan sorun olmaz son sürümü yükleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı