MSI B350 Tomahawk Arctic BIOS güncelleme sonrası OC sorunu

game83

Kilopat
Daha fazla  
Selam Arkadaşlar. 2 aydır kullandığım sistemimde son zamanlarda problem yaşamaya başladım. İlk önce sistemi yazıyorum
  • MSI B350 Tomahawk Arctic
  • Ryzen 1600
  • Stock soğutucu
  • Corsair CMK16GX4M2A2400C14 2x8 RAM
  • MSI Gaming X 1060
  • WD Green SSD
Şimdi ise problemimi anlatıyorum. Ben sitemi ilk aldığımda işlemciyi çok rahat bir şekilde 3.9 veya 3.8 GHz OC yapabiliyordum ısınma problemim yada programlar bir çökme yaşamıyordum. Ama en son yaptığım BIOS güncellemesinden sonra işlemci 3,7'nin üzerinde çalıştıramadığım gibi, 3,7 GHz'de Cinebech C15 testinde sistem çöküyor. Yani siyah ekran ve anakartta CPU Debug ışıgı yanıyor. Ama Cpu-Z ve Aida 64 sistem stres testlerinde bir sıkıntı yok olmuyor. Sizce problem BIOS'ta mı? Kullandığım BIOS sürümü H.4.

Arkadaşlar bir sorum daha olacak BIOS'tan RAM frekansını 2997 MHz yapınca bilgisayar 3 kere kapanıp açıldıktan sonra yani 4'cü seferde açılıyor. RAM frekansı da 2997 MHz oluyor. Bunu tek seferde açılmasını nasıl sağlayabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey siz editörler bildiğim kadarıyla test bioslarını önceden göndeririyorlar elinize yeni bios sürümleri ulaştımı onu sormak istiyorum?
Bir benim bu ram OC ile başım dertli ramlerin xmp modunda hata alıyorun.Ama el ile 2667 yapınca çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı