MSI B350 Tomahawk Arctic Ryzen 5 5600'ü destekler mi?

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
İki sorum var birincisi elimdeki Ryzen 5 3600'ü satıp Ryzen 5 5600 almaya değer mi? İkinci sorum anakartım destekleyecek mi?

Sistem Özelliklerim
İşlemci:
Ryzen 5 3600
Ekran Kartı: MSI RTX 2060S 8GB
Anakart: MSI B350 Tomahawk Arctic
RAM: 2x8GB Corsair RGB Pro 3600 MHz
PSU: Corsair RM750 750W 80+ Gold

B350 Tomahawk için BETA BIOS mevcut şu anda, Arctic için de aynısı vardır muhtemelen. Beta sürümde 5. nesil desteği olması lazım fakat emin değilim, benim de merak ettiğim bir konu zira 5600'e geçmeyi ben de düşünüyorum.

B350 Tomahawk için BETA BIOS mevcut şu anda, Arctic için de aynısı vardır muhtemelen. Beta sürümde 5. nesil desteği olması lazım fakat emin değilim, benim de merak ettiğim bir konu zira 5600'e geçmeyi ben de düşünüyorum.
Evet Beta BIOS sürümü bende de var. MSI forumunda çalıştığını söylemişler.

Screenshot_2.png

Aradaki FPS farkına değer mi peki? Youtube da karşılaştırma videolarına baktığımda çok büyük farklar yok 5-10 FPS arası bir fark oluyor.

Evet Beta BIOS sürümü bende de var. MSI forumunda çalıştığını söylemişler.

Eki Görüntüle 1608937

Aradaki FPS farkına değer mi peki? Youtube da karşılaştırma videolarına baktığımda çok büyük farklar yok 5-10 FPS arası bir fark oluyor.
BETA BIOS'lar genelde test sürecini henüz tamamlamamış ve kararsız olabilecek sürümler. Ben bu sebeple hala 2019'da çıkan en son kararlı sürümü kullanıyorum. CPU değişiminde elbette yükseltme şart fakat FPS farkından ziyade sistem kararlılığını nasıl etkileyecek onu görmek gerek.

CPU için ise bir şey söyleyemem sizin tercihiniz. Bana kalırsa günümüzde R5 3600 de hala çok iyi bir işlemci yani yetmeyeceği bir yer olduğunu sanmıyorum. Bu işlemci ile 3070, 3070 Ti gibi kartlar besleniyor. 5600'e geçiş için ortada çok büyük bir zorunluluk göremiyorum sizin durumunuzda. Ben 1300X kullanıyorum örneğin benim için birkaç yıldır geçiş şart oldu bu sebeple geçeceğim fakat 3600 hala çok yeterli bir CPU.

Yeni konular

Geri
Yukarı