MSI B350 Tomahawk sistem 3000 MHz RAM takınca açılmıyor

salihksk

Hectopat
Bugün bir bilgisayar topladım. Her şeyi birleştirdim bilgisayarı çalıştırdım ışıklar yandı fakat BIOS ekranım gelmedi. Sinyal sesi olarak 3 uzun bip aldım anlamı Memory hatasıymış. Benim RAM'im 3000 MHz anakart Base olarak 2400 destekliyormuş sanırım. Daha sonra bi yerden 2400'lük bir RAM bulduk denedik ekran geldi. Oradan OC panelinden voltaj değerine baktık birkaç ayar değiştirdik fakat bilmediğimiz için işe yaramadı. Sonrasında o RAM'le Windows'u vs kurdum ve kapattım. RAM'i de teslim ettim şu an ne yapmam gerekiyor nasıl çalıştırabilirim kendi RAM'imle?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp 10 saniye bekleyin tekrar takın yerine. Öyle bir deneyin. RAM'ler 3000MHz ise anakart neyi destekliyorsa o hıza iner zaten otomatik olarak. XMP'yi açarsanız 3000MHz'e yükselecektir. BIOS update yapın.

Son düzenleme:
BIOS piline yakın 2 veya 3 pin olacak. CMOS reset yaparsan belki işe yarar. 2 pin ise, tornavida ile 5 saniye arasında tut, sonra PC'yi aç, fiş çekili olsun bunu yaparken. 3 pin ise, zaten üzerinde plastik olur, onu bir yana al, sonra tekrar yerine tak.
jumper.jpg

images

BIOS piline yakın 2 veya 3 pin olacak. CMOS reset yaparsan belki işe yarar. 2 pin ise, tornavida ile 5 saniye arasında tut, sonra PC'yi aç, fiş çekili olsun bunu yaparken. 3 pin ise, zaten üzerinde plastik olur, onu bir yana al, sonra tekrar yerine tak.
jumper.jpg

images

Denedim fakat yine olmadı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gün yeni bir ram aldım 2400 mhz uyumlu bir şekilde çalıştı kendi ramimi başka bi anakartta denedik fakat ordanda bi sonuç alamadık bu sebeple ram de bi sıkıntı olduğunu düşünüyoruz iade edicem ramimi falat biraz araştırma yaptım bios güncellemesiyle çözülebilirmi bu problem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı