MSI B350M BAZOOKA Athlon X4 950 için BIOS Güncellemesi

İki anakartta da görüntü alamıyorsanız , sistemi inşaa ederken bir yerde bir yanlışlık yapıyorsunuz.

Ekran kartı takılı değilken, anakart üzerinden görüntü almayı dene. Görüntü kablosunda da sorun olabilir. Başka kablo dene.

Ekran kartı takılı değilken, anakart üzerinden görüntü almayı dene.

İşlemci APU değil. Görüntü için mecburen ekran kartı gerekli. Anakart PSU kabloları , RAM ın takıldığı Slot hepsi önemlidir. Bu anakartta durum ledleri olması gerekli. Ledler hangileri yanıyor ?

@Legendd yok kardeşim dahili ekran kartı yok maalesef.

@Battal konu olarak açtım ama sana da sormak istiyorum;

Asus B350m var elimde ve Athlon X4 950 ile kurulumu yaptığımda "No signal" diyor ekran görüntü alamıyorum, anakart BIOS güncellemesi gerekebilir dedi bazı arkadaşlar burada da, Sitesine baktım ve benim işlemcim ve mesala Ryzen 3 için aynı bilgiler paylaşılmış, aynı updateden bahsedilmiş.

PRIME B350M-E İşlemci Desteği | Anakart | ASUS Türkiye
PCB'den beri : ALL
BIOS'tan beri: 0601

Şimdi sorum şu,

1) B350M serisi anakartlar BIOS güncelleme yapmaksızın doğrudan Ryzen işlemcileri çalıştırması gerekmiyor mu?

2) Eğer öyle ise, Ryzen 3 ve benim işlemcim için aynı açıklama söz konusu, X4 950 de doğrudan çalıştırıp görüntü gelmesi gerekmez miydi?

@Legendd yok kardeşim dahili ekran kartı yok maalesef.

@Battal konu olarak açtım ama sana da sormak istiyorum;

Asus B350m var elimde ve Athlon X4 950 ile kurulumu yaptığımda "No signal" diyor ekran görüntü alamıyorum, anakart BIOS güncellemesi gerekebilir dedi bazı arkadaşlar burada da, Sitesine baktım ve benim işlemcim ve mesala Ryzen 3 için aynı bilgiler paylaşılmış, aynı updateden bahsedilmiş.

PRIME B350M-E İşlemci Desteği | Anakart | ASUS Türkiye
PCB'den beri : ALL
BIOS'tan beri: 0601

Şimdi sorum şu,

1) B350M serisi anakartlar BIOS güncelleme yapmaksızın doğrudan Ryzen işlemcileri çalıştırması gerekmiyor mu?

2) Eğer öyle ise, Ryzen 3 ve benim işlemcim için aynı açıklama söz konusu, X4 950 de doğrudan çalıştırıp görüntü gelmesi gerekmez miydi?
Bende de ryzen 3 1200 var yani olay ryzen 3 ten kaynaklı değildir.

Şimdi tekrardan söylüyorum MSİ ve ASUS pc içi donanımlarda sıkıntılı durumdadır. takip ettiğim kadarıyla forumda hep sıkıntılar mevcut şikayetler diz boyu, ASUS ve MSİ anakart ile ekran kartı sıkıntılıdır almayın deriiiiim. Çok kişi bunlardan şikayetçi verim alamamaktan muzdarip.
sizlere kesin tavsiyem anakart ve ekran kartı marka olarak birbirine uyumlu olsun diğerlerinde ise seçici davranın. ben ve çevremde onlarca kullanıcı GİGABAYTE markasından memnun, şahsen ben yıllardır kullanıyom tek sefer arıza ve uyumsuzluk bile yaşamadım. (marka övmüyorum ama bunlar doğrulardır).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı