MSI B350M Gaming Pro, 980 Pro SSD destekler mi?

Quavo

Decapat
Anakartim MSI B350M Gaming Pro, Samsung 980 Pro almak istiyorum destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Bu bilgisayardan çok anladığım yok. Biri destekleyip desteklemediğini söyleyebilir mi?

PCI-E 4.0 desteklemiyor, taksanız bile vadedilen değerleri alamayacaksınız, gereksiz masraf bu yüzden. 980 Pro yerine 970 EVO Plus modeline yönelmenizi öneririm.

PCI-e 4.0 desteklemiyor, taksanız bile vadedilen değerleri alamayacaksınız, gereksiz masraf bu yüzden. 980 Pro yerine 970 EVO Plus modeline yönelmenizi öneririm.

Ben ileride anakartimi değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden ileriye dönük bir SSD tercih ettim bu ana kartada takabilirim ama değil mi? Ayrıca bu anakarta taksam zarar görme gibi bir durum olur mu?

@Quavo,

Zarar görme gibi bir durum olmaz. Bu anakartınıza da takabilirsiniz. Ama ileride anakart değiştirseniz bile en az Ryzen 3. nesil bir işlemci almanız lazım, bunun altı işlemciler yine PCI-E 4.0 desteklemiyor.

980 PRO alın tabii ki o zaman. Ben zaten hızların tamamını alamayacağınızdan masraf etmemeniz için söylemiştim, öyleyse 980 PRO alabilirsiniz.
Veya daha ucuz bir PCI-E 3.0 SSD bakılabilir. SN750, PNY CS3030, Crucial P5 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı