MSI B350M Gaming Pro anakart değiştirilmeli mi?

DarkBoys46

Centipat
Daha fazla  
Kullandığım sistem de başlıkta yazdığım anakart mevcut. Anakart sitesinde beta BIOS versiyonu çıkmış ve bu versiyon sayesinde Ryzen 5000 serilerini desteklemekte. Şimdi sorum şu: Elimdeki anakartı güncelleyip 5000 serisi işlemciye geçmeli miyim yoksa AM5 soketini beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet destekliyor dediğiniz gibi ama ne kadar sağlıklı olur bilemeyiz, hele B350M Gaming Pro'da.

Biraz kağıt üzerinden konuşacağım ama B350 Gaming Pro çok iyi VRM'lere sahip değil. Listenin epey bir altında.

msedge_yDU55a9OKq.png

İşte tam burada bu anakartla Ryzen 5000 serisi işlemci kullananlar var mı, bunu öğrenip onlara sormak lazım.

Listenin en altında diye çalışmama gibi bir durum olmaz ama stabillik konusunda sıkıntı çekebilirsiniz, belki.

Ryzen 7000 serisi işlemciler, AM5 anakartlar ve DDR5 bellekler epey pahalı olacak, bunu da göz önünde bulundurun.

AM4 işlemciyi AM5'te kullanamazsınız ki zaten soket farklı. Ve bayağı pahalı olur X670'ler. Bence güzel bir B550 alın.
Zaten kullanılmaz insan anlamasa bile isminden farklı soket olduğunu anlar. Şuanki sistemi ben kendim topladım biilgim var yani.

Gigabyte ab350 d3v 5500 kullaniyorum. Son gelen bios la destekliyor.
Herhangi bir sorun darboğaz yaşadınız mı ? yada hata aldınız mı

Zaten kullanılmaz insan anlamasa bile isminden farklı soket olduğunu anlar. Şu anki sistemi ben kendim topladım biilgim var yani.

Herhangi bir sorun darboğaz yaşadınız mı? Ya da hata aldınız mı?

Bütçeniz yeterse 5600 ve B550 bir anakart alın bence hocam.

Evet destekliyor dediğiniz gibi ama ne kadar sağlıklı olur bilemeyiz, hele B350M Gaming Pro'da.

Biraz kağıt üzerinden konuşacağım ama B350 Gaming Pro çok iyi VRM'lere sahip değil. Listenin epey bir altında.

Eki Görüntüle 1507052

İşte tam burada bu anakartla Ryzen 5000 serisi işlemci kullananlar var mı, bunu öğrenip onlara sormak lazım.

Listenin en altında diye çalışmama gibi bir durum olmaz ama stabillik konusunda sıkıntı çekebilirsiniz, belki.

Ryzen 7000 serisi işlemciler, AM5 anakartlar ve DDR5 bellekler epey pahalı olacak, bunu da göz önünde bulundurun.
Günümüz Şartlara bakarsak fiyatlar çok pahalı şuanki sistemi satıp yeni sistem toplamak istemiyorum işlemci ve ekran kartı değişimi yaparsam beni bir 5 sene daha taşır diye düşünüyorum. Yani AM5 soketini es geçip. Gelecekte Am6 soket tipine bakmam gerektiğini düşünüyorum.

Bütçeniz yeterse 5600 ve B550 bir anakart alın bence hocam.
En baştan sistemi toplamak istemiyorum açıkçası psu corsair cx650w . Şuan en baştan sistem toplasam sadece 2500 tl bir psu ya veriyoruz o yüzden galiba işlemci anakart değişimi yapıcam

Günümüz Şartlara bakarsak fiyatlar çok pahalı şu anki sistemi satıp yeni sistem toplamak istemiyorum işlemci ve ekran kartı değişimi yaparsam beni bir 5 sene daha taşır diye düşünüyorum. Yani AM5 soketini es geçip. Gelecekte AM6 soket tipine bakmam gerektiğini düşünüyorum.

En baştan sistemi toplamak istemiyorum açıkçası PSU Corsair CX650W. Şu an en baştan sistem toplasam sadece 2500 TL bir PSU'ya veriyoruz o yüzden galiba işlemci anakart değişimi yapacağım

Ben de onu dedim zaten hocam. Elinizdeki PSU zaten yetiyor.

Geri
Yukarı