MSI B350M PRO-VD PLUS mATX anakart ve kasa uyumu

Beccaria38

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba,

bir arkadaşım iş yerinde bilgisayarından çok şikayetçi. Bilgisayarcı ona yeni kasa almasını söylemiş 2500 TL fiyat çekmiş. Benim sorum şu bu kasaya MSI B350M Pro-VD Plus 1866mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart uyar mı?

Kasanın mevcut anakartı: Gigabyte GA-G31M-ES2L.

Eğer MSI B350M Pro-VD anakart uyarsa ilk önce kasayı iyice temizleyecegim. (Termal macun, fan temizliği). Harddisk almayacağım zaten Seagate'nin 500GB 7200Rpm HDD'si mevcut.
AMD Ryzen 3 2200G 3.50 Ghz 6MB AM4+ İşlemci ve G.Skill 8GB Aegis 2400mhz CL15 DDR4 RAM kullanmayı düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ilk kez kasa toplayacağım. PC sadece internet üzerinden kullanılıyor ve bazı basit programlar...
Not: Arkadaşım muhasebeci.
IMG-4546.jpg

IMG-4547.jpg

IMG-4548.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyar hocam o kasaya herşey uyar eski toprak o benzeri bendede var ne getirsen uyuyor.:D Zaten mATX en ufak anakart bütün kasalara uyar. Ufak kasaya ATX anakart olsa uymayabilirdi.
Ama bazı önerilerim olacak sana ilk sistem toplayışın madem
R3 2200 G yeterlidir işlemci olarak size ama yanına anakarttı almışken bir tık daha ileriye dönük almanızı öneririm 20-30 TL fazla verip 4 Slot RAM ve M2 desteği olan anakart alırsanız sizin için daha iyi olur. EN uygunu MSI AMD B350M PRO-VDH olur size. 380-400 TL fiyatı. Ayrıca APU sistemlerde RAM çok önemli RAM i 4x2 şeklinde en az 3000 Mhz lik almanızı öneririm. PSU 420 W mı tam anlayamadım ama 300 ün altındaysa yeni PSU da almanız gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı