MSI B450 GAMING Plus Max alınır mı?

x4r

Kilopat
Biraz üstüne Pro4 var.

Buradan maksimum kaldırabileceği CPU hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ben almazdım şahsen. Onun yerine B450M Pro4 tercih etmek daha mantıklı.
En fazla hangi işlemci takılır?
Kağıt üzerinde 3950x bile takabilirsiniz fakat stabil çalışmayacağı kesin.

Buraya göre henüz 5000 serisine destek vermiyor. Ama ileride gelebilir.
Bu liste ise hangilerini desteklediğini gösteriyor.

Bu arada dipnot geçeyim, neredeyse bütün AM4 anakartlar kağıt üstünde bütün AM4 işlemciler ile uyumlu oluyorlar.

Gerçek hayata böyle yansımıyor. Atıyorum A320M-A PRO gibi bir anakarta 3950X takabilirsiniz kağıt üstünde. Ancak anakartın VRM'lerine ve mosfetine aşırı yük bindirirsiniz ve anakart belli bir süre sonra cortlar.

O yüzden Mobo Tier List öneririm. Bu makalede anakart bileşenlerini aşırı zorlamadan, takabileceğiniz ve üzerinden konforlu bir şekilde çekilebilecek Amper değerini belirtir. Önerdiğim bir kaynaktır.

Bu arada dipnot geçeyim, neredeyse bütün AM4 anakartlar kağıt üstünde bütün AM4 işlemciler ile uyumlu oluyorlar.

Gerçek hayata böyle yansımıyor. Atıyorum A320M-A PRO gibi bir anakarta 3950X takabilirsiniz kağıt üstünde. Ancak anakartın VRM'lerine ve mosfetine aşırı yük bindirirsiniz ve anakart belli bir süre sonra cortlar.

O yüzden Mobo Tier List öneririm. Bu makalede anakart bileşenlerini aşırı zorlamadan, takabileceğiniz ve üzerinden konforlu bir şekilde çekilebilecek Amper değerini belirtir. Önerdiğim bir kaynaktır.
Biliyorum, stabil çalışırmı anlamında sordum zaten. İngilizcem pek iyi değil bu listeye göre en fazla hangisi oluyor şimdi?

asasasasas.JPG

Biliyorum, stabil çalışır mı anlamında sordum zaten. İngilizcem pek iyi değil bu listeye göre en fazla hangisi oluyor şimdi?

Eki Görüntüle 764540
2700'ü maksimum halinde, 3900X ve 5900X'i 1.2V'da hava soğutma ile kaldırabiliyormuş en fazla. 125 amper en fazla konforlu çekilebilecek değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı