MSI B450 Gaming Plus Max anakart ile Windows 11 mikrofonu görüyor ancak ses algılamıyor

Despotic

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Windows 11'e yükselttim bilgisayarı. Ayarlar bölümünde mikrofonumu görüyor hatta jackı takıp çıkarttığımda da algılıyor ancak ses algılamıyor ya da ayarlar bölümünde ses üzerinde herhangi bir oynama olmuyor. MSI B450 Gaming Plus Max anakartım var sürücülerini yükledim ve tüm güncelleştirmelerini yaptım bir fikri olan var mı acaba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Windows 11'e yükselttim bilgisayarı. Ayarlar bölümünde mikrofonumu görüyor hatta jackı takıp çıkarttığımda da algılıyor ancak ses algılamıyor ya da ayarlar bölümünde ses üzerinde herhangi bir oynama olmuyor. MSI B450 Gaming Plus Max anakartım var sürücülerini yükledim ve tüm güncelleştirmelerini yaptım bir fikri olan var mı acaba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Bios sürümünüz güncel mi? Güncel değilse güncelleyin. Bu rehber size yardımcı olabilir.

Buradan da faydalanabilirsiniz. Genelde sürücüden kaynaklı bir problem olmuş oluyor. Kasanızın ses girişini mi kullandınız yoksa ana kartınızın ses girişini mi kullandınız. Eğer kasanızın ses girişini kullanıyorsanız bağlantıları kontrol etmenizi öneririm.
Hepsini denedim ancak malesef sonuç alamadım.

Hepsini denedim ancak maalesef sonuç alamadım.
Forumdan başka ses çıkmazsa son çare olarak sisteminizi bu işlerden anlayan birine götürmenizi tavsiye ederim. İyi bir bilgisayarcı varsa götürüp kontrol ettirin. Ses çipinizle alakalı bir sorun olabilir.

Ben hala yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Bana da öyle gibi geliyor. Bir türlü çözemedim 2 gün oluyor.. Windows 11 de eskiden alınan bir hataymış sonradan güncellemeler ile çözmüşler. Ben bir türlü aşamadım sorunu. Çok can sıkıcı..

Arkadaşlar dediklerinizi yaptık ama sonuç alamıyoruz. USB mikrofon taktım çalışıyor şimdilik, konuyu kapatabiliriz. Teşekkürler. Konu kapatlılabilir
Öne çıkar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı