MSI B450 PRO M.2 Max sistem çalışmıyor

Pasam

Centipat
Yer
Denmark
Daha fazla  
Meslek
Transport
Merhaba arkadaslar.

Bir hafta önce siparis verdigim yeni sistemim bugun postayla geldi. Hemen toplamaya basladim. Her şeyi iki kere kontrol ederek bilgisayara elektrik verdim ama ekran göruntusu alamadim. Ekran kartimi diger bilgisayarda sorunsuz calistirdim. RAM'larda bir sikinti yok gözukuyor. RGB isiklari yaniyor. CPU fani sorunsuz calisiyor. Anakart ustundeki letlerin hicbiri ikaz isigi yakmiyor. Guckaynagimda da bir sorun oldugunu sanmam keza kasa fanlari CPU fani RGP RAM'lar elektrik aliyor.psu arizali olsa bunlari calistirip diger bilesenleri calistirmaz gibi bir durum olurmu. Ana kartimin ustunde Ryzen 3000 BIOS'lu yaziyor. İslemcim 5 3600. birkac BIOS pilini søktum taktim bir şey deyismedi. Diger bilgisayardaki pilide søkup buna takmaya korkuyorum. Calisan bilgisayari agrizalanir diye. Sonucta ben sorunu BIOS guncellemesinde buldum. Acaba yaniliyor muyum?ekran karti takili iken hic bir gørsel alamiyorum. fanlari dønmuyor. Anakarti iade edip yenisini isteyecegim. Ayrica kasa pover tusu bilgisayari aciyor ama basili tutunca geri kapatmiyor. Keza reset tusuda islevini gørmuyor. Her defasinda PSU dankapatmak zorunda kalıyorum. Bilesenleri assagi yaziyorum, eğer ki bir cøzum bilen olursa tesekkur ederim.
ayrica fare ve tuslarada elektrik gelmiyor.
  • MSI B450 PRO M.2 Max, Ryzen 3000 BIOS.
  • Ryzen 5 3600.
  • MSI 5600 XT.
  • Corsair 3200 16CL RAM.
  • Gigabytte 700 Bronze.
  • Samsung Evo 970 M.2.
  • Sharkoon TG6 kasa.
guckaynagi arizasiymis arkadaslar. gece son birkez daha denedim acmayi.acaip bir elektirik akimi verdi butun parcalara. kasa icten alev aldi. disari zor attim. bugun parcayi aldigim yere kasayla beraber gittim ve parami son kurusuna kadar tahsil ettim. ayrica steam dan 80 euroluk hediye ceki verdiler. biraz sitresli oldu ama birsey daha ogrenmis oldum. herkeze iyi gunler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı