MSI B450 Tomahawk alınır mı?

ufukcaglarsk

Hectopat
Daha fazla  

Uzun süredir takipteyim ve fiyatı gerçekten uygun görünüyor. Biraz araştırdım ve işlemci sıcaklığı konusunda çok sıkıntı yaşayan olmuş bu anakartta. Ben ise Ryzen 3000 serisi için güncelleme yaparak kullanmak istiyorum.

1. Bu anakart kronik sorunlu mudur?
2. Ryzen 3000 ile kullanılmalı mıdır?
3. Bu fiyata alınabilecek en iyi B-450 anakart mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI B450M BAZOOKA 3466(OC) DDR4 Soket mATX Anakart Fiyatı 535 lira
MSI B450 Gaming PLUS Amd 3466(OC) DDR4 Soket ATX Anakart Fiyatı 570 lira
MSI B450M Mortar AMD B450 3466(OC) DDR4 Soket mATX Anakart Fiyatı 590 lira
MSI B450 Tomahawk 3466(OC ) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Fiyatı 665 lira

Ben Bazooka modelini kullanıyorum. Hiçbir şikayetim yok şimdiye kadar. Kara cuma indirimlerinde 495 liraya almıştım. O yüzden şu an bahsedilen fiyatlar oldukça güzel fiyatlar. Hiç kaçırmayın. Sorunuza gelecek olursak, Bazooka ve Gaming Plus modelleri için konuşmak gerekirse birini kendime diğerini arkadaşıma satın aldık. Hiçbir problem yaşamadık şimdiye kadar.

Ryzen 3000 serisi ile kullanabilirsiniz fakat aldıktan sonra servise gönderip BIOS güncellemesi yaptırmanız gerekiyor. Hepsine BIOS güncellemesi geldi Ryzen 3000 için.

Bu fiyatlara alınır çünkü 800 küsür liralara çıkmıştı 3-4 ay önce bu anakartlar. O yüzden herhangi birini alabilirsiniz. ATX takıntınız yoksa Mortar alabilirsiniz. VRM soğutmaları olukça iyi modeller Mortar ve Tomahawk. Zaten askeri malzeme belgelerine sahip modeller hepsi. Sorun yaşamazsınız.

Fiyatı sağlam düşmüş ben 800 liraya almıştım yıl başında. 6 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok işlemci olarak yanında 2600x aldım ve RAM olarak GSKILL 2x8GB 3000Mhz var 2933'e OC yaparak kullanıyorum.

Bu arada RAM almadıysanız zamanında tanesini 450 liraya aldığım bu Corsair RAM'ler MSI anakartların hepsiyle resmi olarak uyumlu. Şu an 240 lira gibi deli bir fiyata satılıyor. 2 adet alarak 480 liraya 16GB RAM sahibi olabilirsiniz.

XMP Profil 2 ile tam olarak sorunsuz 3000MHz frekansta çalıştırıyorum.

Fiyatı sağlam düşmüş ben 800 liraya almıştım yıl başında. 6 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok işlemci olarak yanında 2600x aldım ve RAM olarak GSKILL 2x8GB 3000Mhz var 2933'e OC yaparak kullanıyorum.
İşlemci sıcaklık değeriniz hangi aralıklarda seyrediyor paylaşır mısınız?
Bu arada RAM almadıysanız zamanında tanesini 450 liraya aldığım bu Corsair RAM'ler MSI anakartların hepsiyle resmi olarak uyumlu. Şu an 240 lira gibi deli bir fiyata satılıyor. 2 adet alarak 480 liraya 16GB RAM sahibi olabilirsiniz.

XMP Profil 2 ile tam olarak sorunsuz 3000MHz frekansta çalıştırıyorum.

Aynı RAM'leri 2 hafta önce aldım 490 liraya :)
MSI B450M BAZOOKA 3466(OC) DDR4 Soket mATX Anakart Fiyatı 535 lira
MSI B450 Gaming PLUS Amd 3466(OC) DDR4 Soket ATX Anakart Fiyatı 570 lira
MSI B450M Mortar AMD B450 3466(OC) DDR4 Soket mATX Anakart Fiyatı 590 lira
MSI B450 Tomahawk 3466(OC ) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Fiyatı 665 lira

Ben Bazooka modelini kullanıyorum. Hiçbir şikayetim yok şimdiye kadar. Kara cuma indirimlerinde 495 liraya almıştım. O yüzden şu an bahsedilen fiyatlar oldukça güzel fiyatlar. Hiç kaçırmayın. Sorunuza gelecek olursak, Bazooka ve Gaming Plus modelleri için konuşmak gerekirse birini kendime diğerini arkadaşıma satın aldık. Hiçbir problem yaşamadık şimdiye kadar.

Ryzen 3000 serisi ile kullanabilirsiniz fakat aldıktan sonra servise gönderip BIOS güncellemesi yaptırmanız gerekiyor. Hepsine BIOS güncellemesi geldi Ryzen 3000 için.

Bu fiyatlara alınır çünkü 800 küsür liralara çıkmıştı 3-4 ay önce bu anakartlar. O yüzden herhangi birini alabilirsiniz. ATX takıntınız yoksa Mortar alabilirsiniz. VRM soğutmaları olukça iyi modeller Mortar ve Tomahawk. Zaten askeri malzeme belgelerine sahip modeller hepsi. Sorun yaşamazsınız.
Anakartın sağlamlığından şüphem yok, dediğim gibi bir kaç sorun yüzünden araştırma yapmam gerekti. Bu arada az buçuk da olsa kozmetik takıntım var. ATX olsa hiç fena olmaz :)
Acaba hepsiburada'dan istesek BIOS güncellemesi yapabilirler mi ? :) Alıp da Ryzen 5 3600 ile kullanmayı düşünüyorum açıkçası.
Sordum bunu, maalesef yapamıyoruz aldıktan sonra servis ile iletişime geçerseniz belki yardımcı olabilirler yanıtını aldım.

Hepsiburada sadece satıcı. Teknik servis değil. Doğru cevap vermişler. Servis ise bunu yapmakla mükellef. Hemen güncelleyip geri gönderirler merak etmeyin. Kaçırmadan alın.

Beni tek düşündüren şey bu konu. Alsam direkt olarak Ryzen 3000 işlemci ile kullanamayız. Garantiye mi göndereceğiz alır almaz. :D
Hepsiburada sadece satıcı. Teknik servis değil. Doğru cevap vermişler. Servis ise bunu yapmakla mükellef. Hemen güncelleyip geri gönderirler merak etmeyin. Kaçırmadan alın.
Acaba kargoyu direkt olarak servis adresine mi yönlendirsek :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı