MSI B450 Tomahawk EZ Debug hatası

Zaga74

Hectopat
Ryzen 3600 işlemci ve MSI B450 Tomahawk kullanıcısıyım.

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve gerçekten güncelleme olsun ne yaptıysam 1 -2 gün stabil çalışıyor.

Diğer sabah işten gelip PC açmaya çalıştıgımda EZ Debug hatası ve anakartta kırmızı ışık yanıyor.

Garantiye yolladım BIOS güncellendi test yapıldı sorunsuz çalıştı yazıyor 1 gün sonra aynı EZ Debug sorunu.

Her gün bu anakart ile uğraşmaktan sıkıldım. Sizce bu anakartı satıp ne almalıyım yerine?

Ya da bunun çözümü ne olur?

Aynı anakartı kullanıyorum ve yeni BIOS'larda olan bir problem bu yaşadığınız. 7C02v30 olan ilk BIOS'a dönerseniz sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Son çıkan BIOS'un düzelteceği yazılıyordu ama Beta olanı direkt stable'a çevirdiler ve çözülmedi doğal olarak. Yeni ve düzgün bir BIOS bu durumu çözecektir, MSI durumdan haberdar merak etmeyin. Şimdilik ilk gelen BIOS'u kullanın ve güncellemeyin BIOS'u.

3. nesil Ryzen'lar ile mevcut anakartlar hala bir stabilite yakalayamadı.

Reddit'de konusu var isterseniz bakabilirsiniz. MSI B450 Tomahawk Max coldboot problem yazarsanız çıkıyor.

@Zaga74 @Eryd Aynı anakart mevcut bahsettiğiniz hatayı bile anlamadım. BIOS son sürüm kurdum. Bir hata almıyorum yada detaylı bir hataya bakmıyorum? Sizin aldığınız hata tam olarak nedir?

@Zaga74 @Eryd aynı anakart mevcut bahsettiğiniz hatayı bile anlamadım. BIOS son sürüm kurdum. Bir hata almıyorum ya da detaylı bir hataya bakmıyorum? Sizin aldığınız hata tam olarak nedir?
PC açılmıyor anakart üstündeki EZ Debug ışığı yanıyor. 3-4 sefer kapatıp açıyorum o şekilde açılıyor PC. Ya da BIOS pilini çıkartıp takıyorum o şekilde açılıyor. En son BIOS kurdum, yine ayni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı