MSI B450 Tomahawk ile Corsair Vengeance RAM'ler uyumlu mu?

Muratx

Centipat
Merhaba 4 ay önce bir PC topladım, PC gayet güzel ve memnunum. Sadece RAM'lerden memnun değilim, bazen takıntılık yapıyor. Ben RAM'larımı değiştirmek istiyorum. Düşündüğüm ürün şu "Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16 RGB Pro LED Dual kit RAM" bunu satın alırsam anakartıma uyumlu olur mu? PC bileşenlerini de şuraya paylaşım, tüm önerilere açığım şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Sistem bileşenleri.

AMD Ryzen 5 2600X 3.70GHz 19MB soket AM4 işlemci (fanlı)

Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8 GB GDDR5 256Bit DX12 GAMING ekran kartı 11289-01-20G.

MSI B450 Tomahawk Max AMD B450 soket AM4 DDR4 4133(OC)MHz ATX Gaming anakart.

Team t-force vulcan Z 8 GB (2x16 GB) DDR4 3000MHz CL16 kırmızı Gaming RAM - TLZRD48G3000HC16C01. X2 - 16 GB.

Toshiba OCZ TR200 480GB 2.5" TR200 555/540MB/sn SSD disk.

Toshiba P300 High performance 1TB 3.5" SATA3 7200RPM sabit disk - HDWD110UZSVA.

Gamepower calypso RGB optik mekanik Red Switch USB Gaming klavye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal uyumludur. İki tane ünlü marka ve çokça satılan modeller.

Sorunun RAM'lerden kaynaklı olduğundan emin misiniz? Boş yere masraf yapmadan önce dilerseniz yeni bir konu açıp sisteminizdeki sorunun kaynağını bulalım. Üstelik sorun RAM'den kaynaklanıyorsa iade veya değişim yaparsınız. Her halükarda masraf yapmadan sorundan kurtulursunuz.

Sorunun RAM'lerden kaynaklı olduğundan emin misiniz? Boş yere masraf yapmadan önce dilerseniz yeni bir konu açıp sisteminizdeki sorunun kaynağını bulalım. Üstelik sorun RAM'den kaynaklanıyorsa iade veya değişim yaparsınız. Her halükarda masraf yapmadan sorundan kurtulursunuz.

Abi şöyle söyleyeyim, ben RAM'lerden kaynaklandığını düşünüyorum. 2 gün önce BIOS'tan RAM'leri profil 2'ye aldım ve Game Booster'ı etkinleştirdim, F10'a basarak ayarları kaydettim. PC açıldıktan sonra biraz internetten gezeyim dedim sürekli kasıntı yapmaya başladı. Tekrar BIOS'a girip tüm ayarları geri çekince düzeldi.
Büyük ihtimal uyumludur. İki tane ünlü marka ve çokça satılan modeller.
Evet, düşündüğüm ürünü bayağı bir kişi beğenmiş.

BIOS güncel mi? 3.50'ye güncelledin mi? Kasıntı yapması SSD'den de kaynaklı oluyor olabilir. Ayrıca açtığın Game Booster, işlemciyi 4.20GHz yapıyor ve 1.4V'a yakın voltaj veriyor. Haliyle ısınıyor da olabilir sistem. Dediğim gibi, en iyisi aceleci davranmayıp bu sorun hakkında bir konu açman dostum.

BIOS güncel mi? 3.50'ye güncelledin mi? Kasıntı yapması SSD'den de kaynaklı oluyor olabilir. Ayrıca açtığın Game Booster, işlemciyi 4.20GHz yapıyor ve 1.4V'a yakın voltaj veriyor. Haliyle ısınıyor da olabilir sistem. Dediğim gibi, en iyisi aceleci davranmayıp bu sorun hakkında bir konu açman dostum.
BIOS güncel. Sizin dediğiniz gibi yapayım. Hemen yeni bir konu açacağım ve yaşadığım sorunları dile getireceğim.

SSD sağlık sorunlu, bu arada belirteyim. Güç kaynağını belirtmemişsiniz, nedir?
Kusura, bakmayın kasayı yazmayı unutmuşum şu kasayı satın aşdım guç kaynağı içinde vardı Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Midi-Tower Tempered Glass Gaming Kasa - CC-9020121-EU. Ve ssdiski de deyiştireceğim pc topladığımda butçem kısıtlıydı idarelik almıştım ssdisk şunu alıcam samsung evo 970 plus 1tb

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı